Wpis z mikrobloga

@aven9er: a jakbyś usłyszał odpowiedź na pytanie który miesiąc ciąży - "dziesiąty" to jak byś zareagował?
@rotflolmaomgeez: to albo bym pomyślał, że ma poczucie humoru i spróbował to rozwiązać albo bym doszedł do wniosku, że nie chce mi tego numeru dać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pewno jednak bym się o to nie #!$%@?ł, bo po co?
@siabadabada: moim zdaniem w miesiącach można podawać, ale jak nie ma jeszcze roku, no bo jak inaczej. Natomiast dalej już można mówić: rok, półtora, prawie dwa, dwa, dwa i pół, prawie trzy... te klika miesięcy nie są aż tak zauważalne. Poza tym nikogo tak naprawdę nie obchodzi dokładny wiek dziecka (jedynie rodzice uważają to za istotne, bo to ich skarb i cały świat)
Napisałeś:

W przeciwnym wypadku patrzysz na dziecko i
@pablosz5: Ja nie wiem, dlaczego miałoby to wynikać z tego, że są zapatrzeni w swoje dziecko. Mi osobiście to nic nie mówi, czy ma 12, czy 17 miesięcy, ale ja dzieci nie mam, ani swoich, ani w otoczeniu, więc ledwo rozróżniam dwulatka od czterolatka, ale spytałam kiedyś o to mojej mamy, jak usłyszałam jej rozmowę z koleżanką, która miała małe dziecko. Dlaczego nie powie, że ma roczek po prostu albo nie