Wpis z mikrobloga

Stworzyłem największą na świecie fotografię Księżyca ( ͡ ͜ʖ ͡)
Satelita ma na niej rozmiar 10420x12260, czyli niecałe 128 megapikseli. Skala obrazu wynosi 280 metrów na piksel.

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania
http://bartoszwojczynski.com <- więcej fotek

#astronomia #astrofoto #astrofotografia #chwalesie #kosmos #ksiezyc #fotografia #mojezdjecie

Poniżej 15% rozmiaru oryginału.
Fotka w pełnym rozmiarze: https://drive.google.com/file/d/0B6-8UJ3zVH49cTlVWXdyQW93ODQ/view?usp=sharing
namrab - Stworzyłem największą na świecie fotografię Księżyca (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Satelita ...

źródło: comment_RzowVVKiGLgYW0VlcTUPUtcLx9VNJ63m.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@namrab: Wiedziałem, że nie odpuścisz wczorajszemu czystemu (na szczęście nie tylko w lubelskim) niebu :)
Koło 22 Księżyc był ogromny. A ja dalej przez newtona 76/700 xD doglądam sobie czasami niebo. Wczorajszego Jowisza i Księżyc można nazwać koniunkcją?
Zdjęcie jak zwykle świetne! Gratuluję! :)
  • Odpowiedz
@Shatter: JPG pełnej wersji to niecałe 20 MB. Oryginalny TIFF to 233 MB. Same surowe dane, na podstawie których powstała fotka to ponad 80 GB.
@Brodzacy_w_Zbozowej: W sumie zdjęcie jest sprzed 10 dni. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wczoraj było już po pełni. Koniunkcja Jowisza z Księżycem była przedwczoraj.
  • Odpowiedz
@ajatollah_chomeini: Warunki do zrobienia tego typu zdjęcia (wysokość Księżyca, brak zachmurzenia, stabilność atmosfery) zdarzają się raz na wiele tygodni, więc nie mogę wybrzydzać co do fazy ;)
  • Odpowiedz
@namrab: Nieźle! Doceniam mega Twoją pracę Cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą, jest to maksimum (280m/piksel) jakie jestes w stanie wycisnąć ze swojego sprzętu? Jakie maksymalne 'przybliżenie' da się zrobić przy użyciu obecnej techniki (200m/piksel, 100m/piksel, jeszcze lepiej?)? Jak sądzisz, kiedy uda się dojść do wielkości metr/pksel, aby można było zobaczyć ślady naszych, co tam łazili? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No
  • Odpowiedz
@CoyJared: Dałoby się w teorii zejść do kilkudziesięciu metrów, mając odpowiednio duży teleskop i stabilne warunki. Rozdzielczość zależy od średnicy teleskopu, ale w praktyce jesteśmy jeszcze ograniczeni atmosferą.
  • Odpowiedz