Wpis z mikrobloga

#programowanie #xcode #ios #macbook #androiddev
Mireczki, potrzebuję napisać aplikację na Androida oraz na iOS wykorzystującą Bluetooth 4.0 LE. Chciałbym pisać natywnie (aby to szybko działało, mało ważyło, korzystało z natywnych bibliotek). Mac'a nie mam, tylko Windows. Jakieś propozycje? Bawić się w wirtualizacje? Ktoś tak pracuje? Czy jednak skorzystać z jakiś hybrydowych (typu PhoneGap czy Xamarin)?
Jeśli wirtualizacja to jakim narzędziem?
Pytanie jeszcze odnośnie testów apki na iOS, bez iPhona się pewnie nie obejdzie. Czy nie będzie problemu z wgraniem apki do smartfona? Bo gdzieś coś słyszałem, że były kiedyś z tym problemy, nie wiem jak teraz.
  • 16
@kielonek: Czyli tak naprawdę te wszystkie Xamariny oraz Phonegapy są bezużyteczne bez MACa? Bo pisząc aplikację wykorzystującą np. GPS, Bluetooth czy akcelerometr nie będzie można jej przetestować bez systemu MAC?
@loginek0: no trzeba miec maca zeby moc prowadzic development na iosa/maca. To jest powszechnie wiadome, a uzywanie hackintosha to tak na prawde piracenie osx.

Konkluzja jest taka, jak nie stac kogos na maca i iphona, niech odpusci sobie developerke na ios.