Wpis z mikrobloga

Chorym jest od 3 dni, dzwonię teraz do lekarza rodzinnego i babka w rejestracji mówi, że jest sezon chorobowy i terminy są dopiero na poniedziałek i że nie obchodzi ja moja legitymacja honorowego zasłużonego dawcy krwi. No chyba mniej zaraz rozerwie coś. Nigdy nie korzystałem z przywileju wejścia bez kolejki, a mam legitymację od kilku lat, a jak chce skorzystać to mówią że nie mogę. Pozdro
#krwiodawstwo #krakow
  • 27
@twardyy: No przecież to jest patologia. Jest czwartek, a wolne terminy na poniedziałek... To do tego czasu można albo wyzdrowieć albo wykitować i wylądować na SORze... Wtedy cie łaskawie przyjmą
@gurken: Ta, jeśli nie jesteś hospitalizowany to mają 7 dni. Zostaje teraz uściślenie, co znaczy 'W przypadku gdy udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia (...)'. Nie jest możliwe bo wszystkie miejsca na dziś są już pozajmowane? To nie wymówka, co to za obowiązek przyjęcia pacjenta poza kolejką, skoro w przypadku pełnej kolejki nie ma możliwości przyjęcia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miewam czasem identyczne sytuacje. Zamiast
@gurken: zawsze mozesz podejsc i spytac lekarza, czy Cie przyjmie, bo sie zle czujesz - a w razie odmowy poprosic o pisemne poswiadczenie odmowy przyjecia.

U mojego rodzinnego jest tak, ze na termin na dany dzien mozna zapisac sie tylko rano (taaa.. kilka dni probowalam, czynne od 7, a jak dodzwonilam sie o 720 to po ptokach - nie mialam szczescia sie wbic na linie), potem tylko pytac lekarza, czy przyjmie
@gurken: ja z tego przywileju dopiero wczoraj skorzystałem, jak brałem zniżkę na leki na receptę, ale czytałem, że przy takiej sytuacji nie dzwoni się do RPP tylko do jakiegoś szefa RCKIK do którego należysz, mówisz co i jak, on dzwoni wtedy do tej przychodni i ustawia ich do pionu