Wpis z mikrobloga

@kinlej: Problem polega chyba na tym, że ci eksperymentatorzy z drugiej połowy 19 i początku 20 wieku, kiedy akademizm doszedł do fotograficznej perfekcji najpierw sami mieli ten oklepany akademizm w małym palcu, bo w takim sosie się wychowali i dopiero z tego punktu pchali wózek sztuki dalej w kierunku różnych nowych teorii. Dzisiaj natomiast jest tak, że taki młody awangardowy artysta często nie do końca klasyczną wiedze w ogóle posiada co
@M4h00n: Cytat z Salvadora Dali, który doskonale tu pasuje (Dali zresztą był "konkurentem" Picassa i nawzajem się nie lubili za bardzo):

Begin by drawing and painting like the old masters. After that, do as you see it - you will always be respected.
@jesse__pinkman: Z Wawy masz do Malagi ryanaira i norwegiana, ja latam za nie więcej niż 200zł w jedną stronę. + "sezon" to tu jest prawie cały rok. Temperatury mam tu od końca października utrzymujące się na poziomie 20'C. Środek lata - nie polecam, idzie zdechnąć :D No, i przecudowna Sewilla 2h pociągiem stąd. Olej Barcelonę, cho do Malagi! :)
@jesse__pinkman: no wlasnie Picasso byl cenionym artystą, bo mial warsztat i zaplecze malarskie za sobą, tworzyl nowy styl. wifac to w jego starszych dzielach.

a @bezoka ? rysuje tylko obrazki w paincie.
na prawde drazni mnie chwalenie takich pseudo artystow, jacy to oni sa super i w ogole kunszt prezentuja. Zwyczajnie to sie nazywa shit.
@jesse__pinkman: W podstawówce miałem nawiedzoną polonistkę-jehową, która także uczyła nas wiedzy o kulturze. Pamiętam jak kiedyś na zajęciach stwierdziła, że Picasso na początku kariery był świetnie zapowiadającym się malarzem, po czym niestety zaprzepaścił swój talent :P. Mam wrażenie, że większość wykopków podpisała by się pod tym stwierdzeniem.