Wpis z mikrobloga

jak można wykorzystać #vr w kuchni, gotowaniu i sprzęcie AGD?


@SOLGAZ: gdyby wprowadzić jakąś mikrokamerę (mirkokamerę ( ͡° ͜ʖ ͡°)- ) do mięcha i obserwować, jak się piecze w piekarniku. Taka akcja "zostań mięsem".

@SOLGAZ: ja bym stworzyl wirtualny sklep z mozliwoscia tworzenia, edycji i testowania rozwiazan domowych. Taki portal VR wszystko w jednym. Najpierw przegladasz w wirtualnym srodowisku jak w w scenie z lots of guns z Matrixa asortyment, potem mozesz wejsc do roznych predefiniowanych pokoi i poukladac sobie sprzety jak Ci sie podoba, wchodzic z nimi w interakcje. Jak Cinsienspodoba zaznaczasz te ktorw Ci pasuja i pakujesz sie do wirtualnej kasy ale placisz
@SOLGAZ: nakladka z powiadomieniem dot. Nie wyłączonej pralki, skończone go prania, mikrofalówka, kuchenka, takie wypadki się zdarzają a mysle ze dla bezpieczeństwa i wygody to mogłoby być ciekawe.
@SOLGAZ: może to nie do końca wasza branża ale ktoś kto sprzedaje kuchnie w całości(taka ikea przykładowo) może pokazywać swoją ofertę w postaci takiej wizualizacji. Najsensowniejsza jednak wydaje się rozszerzona rzeczywistość czyli faktyczny obraz a nałożonym HUDem pokazującym przepis/temperaturę w garnku/timer czy cokolwiek innego.
@SOLGAZ: zrobcie możliwość przeglądu wirtualnej kuchni, sklepów, miejsca produkcji i swojego biura. możecie również zdać antyprzyklad w postaci możliwości wirtualnego spaceru po miejscach wybuchów kuchenek konkurencji. jakbyście zrobili także spacer po sposobach przyrządzania posiłków od czasów antycznych to również byliście bardzo interesujący. od ogniska do solgazu- proces ewolucji urządzeń gospodarczych. według mnie fajnym smaczkiem byłoby umieszczenie w każdym wirtualnym pomieszczeniu maskotki solgazu.
@SOLGAZ: Najlepszym pomysłem byłyby interaktywne przepisy. Widziałbym taki np. makaron gotują się i gdzieś w rogu pokazywałby się czas pozostały do ugotowaniu go "al dente"

Lub otwierając lodówkę dokonywała by się analiza tego co w środku i pokazywalyby się podpowiedzi w postaci dań jakie można przyrządzić + przepisy na nie.

Proste narzędzia takie jak termometr, odmierzanie ilości płynów / proszków. Dla #mikrokoksy lub #redukcja byłaby zajebista opcja wyliczania makro składników z