Wpis z mikrobloga

@DiKey: moja matematyczka (bardzo wymagająca BTW) mówi, że bez co najmniej 70% z matury rozszerzonej z matematyki o bezproblemowym dostaniu się na dzienną informatykę nie ma co marzyć
@TheLaw: nie wiem jak tam konkretnie, ale według mojej wiedzy i doświadczenia, przeważnie żeby dostać się na informatykę wystarczy maturę zdać ;) ukończenie tego kierunku to już inna bajka
@TheLaw: no jak zdajesz do tego fizykę / chemię / informatykę na 100% to może z rezerwy sie załapiesz. Na zaocznych chyba nie ma jakichś specjalnych progów, bo slabsi i tak odpadną na ectsach.
@DiKey: tylko pytanie czy po 30% z matmy czy fizyki (rozszerzenia ofc) wystarczą, bo umysłem ścisłym nie jestem. Lepiej mi idą przedmioty humanistyczne (ostatnio próbną maturę z niemca napisałem na 84%)
dzienne :) ale tak jak pisałem, może być inaczej zależnie od polibudy, jak ja szedłem w Łodzi na informatykę stosowaną inż. to miałem 8x% z podstawowej matematyki i nic więcej nie pisałem niż obowiązkowe ;)
@DiKey: kończę technikum informatyczne i dobrze by było skończyć studia by mieć jakąś w miarę dobrą pracę (wiem że zdania są podzielone)
@Limonene wiem, że sporo jest na początku analizy matematycznej, na szczęscię do rozszerzenia wróciły pochodne czy granice funkcji i mniej więcej wiem o co chodzi, że będę miał trochę łatwiej. Nawet na maturze rozszerzonej są zadania typu oblicz pochodną z ilorazu czy oblicz granicę
@TheLaw: ale co mają studia do dobrej pracy? xd Masz na myśli robotę w korpo, gdzie ogłoszenia wystawiają panie z hr i wpisują studia w wymaganiach? W większości przypadków i tak jest to do obejścia. Inna sprawa, że jeżeli sam nic nie robiłeś to po tym technikum nic nie umiesz :P
@DiKey: chciałbym wkręcić konkretnie w gamedev, ewentualnie kręci mnie nieco bezpieczeństwo.
Wiem, że szkoła niewiele uczy przydatnego, gdyby nie ona i nadchodząca matura, to bym sobie coś z tych rzeczy liznął i wybrał to co by mi najbardziej odpowiadało
Wiem, że zdania są podzielone co do tego czy studia są potrzebne, ale a nuż trafiłbym na coś dobrego, ale wymagane studia...
@DiKey: kolega 60% z rozszerzenia, punkty mu dało za 100% podstawy i tak. WAT Informatyka, aktualnie stypendium co miesiąc za bycie jednym z 6 najlepszych studentów czy iluś tam. Handluj pomarańczko ;>