Wpis z mikrobloga

Cześć, po długim namyśle, zdecydowałem się w końcu zwrócić po poradę w sprawie samochodu na mirko. Planujemy z moim różowym zakup auta, a że doświadczenie motoryzacyjne mamy bardzo ubogie zwracamy się z pomocą do was mirki. Chcielibyśmy auto w miarę nowe min.2012 najlepiej kombii, minivan (coś większego) z manualną skrzynią i nie w dieslu. Osobiście zastanawiałem się nad Citroenem C5 bądź Peugeotem 508. Ale nie ograniczamy się do żadnej marki. Czy rzeczywiście lepiej jest kupić używane aut z silnikiem benzynowym, czy może nie warto bać się diesli ? Bardzo prosimy o pomoc mireczki. Budżet to ok.(40k)

PS. Przepraszam, za składnie ale to mój pierwszy post na mirko.

PS.2 Oczywiście usunę konto.

#motoryzacja #kiciochpyta #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 19
@popeknietenraper: Czy diesel czy nie to zależy ile będziecie jeździli. Jak na zakupy do sklepu raz na tydzień no to benzyna na sto procent. Jak będziecie trzaskać tygodniowo kilkaset kilometrów ja bym się zastanowił nad dieslem. I ja bym jednak doradzał automat - dużo większy komfort jazdy. Co do konkretnych modeli Ci nie podpowiem ale w tym budżecie to na bank znajdziesz coś ciekawego. Radzę tylko nie kupować od handlarza no
@popeknietenraper: Wybór silnika determinuje sposób używania samochodu. Jeśli jeździsz głównie po mieście, na krótkich dystansach, a w trasę wybierasz się raz na chiński rok kup tylko benzynę. Jeśli przynajmniej raz w miesiącu wyjeżdżasz na dłuższą trasę, można rozważyć zakup diesla. Choć jego osprzęt jest z zasady w nowych konstrukcjach zdecydowanie bardziej skomplikowany co wiąże się z droższą eksploatacją podczas wymian części i awarii. C5 kombii to bardzo dobry strzał. Auto wybornie
@popeknietenraper: Nie należy słuchać stereotypów zasłyszanych od wujków czy znajomych przy piwku. Na szczęście Fiaty, cytryny i parę jeszcze innych marek ma u nas w kraju dość słabą reputację, zupełnie niesłusznie, ale dzięki temu na rynku aut używanych są one relatywnie tańsze od ubóstwianych passerati ;) Jak w każdym przypadku, trzeba również znaleźć dobry i zaufany warsztat, ale z tym to jest często największy problem. Poczytaj trochę tu http://www.klubcytrynki.pl/forum/ lub tutaj