Wpis z mikrobloga

@Merkava: swietny przyklad burdelu i nieladu w Warszawie "stare", nowe i pomiedzy to wszystko upchniete komunistyczne bloki.
@strikte: a co tutaj znac? wystarczy przejsc sie ulicami, zeby stwierdzic, ze tak naprawde jest nie wiele do zachwytu. Przede wszystkim Warszawa sama w sobie jako calosc niezachwyca.
  • Odpowiedz
@Vitz: kiedyś czytałem jakieś komentarze na zagranicznej stronie o Polsce i pisali że Kraków i Wrocław jest super a Warszawa to shithole i baaardzo dużo osób potwierdziło.
  • Odpowiedz
@Vitz: Chyba tylko jakiś plebs, który był w każdym z tych miast po dwie godziny, coś takiego twierdzi i wrzuca PKiN jako argument. Starówka, Wilanów to wiadomo, ale do tego jest cała masa świetnych kamienic w centrum, jest coś dla lubiących wielkomiejskość, kilka fajnych uliczek na Mokotowie, klimatyczna Praga. W Gdańsku masz dwie ulice na krzyż, po których chce się chodzić. Odwiedzając Nowy Port, Przymorze, Zaspę i inne zadupia częściej niż
  • Odpowiedz
@urs6: jesli ktos jest turystą i lubi takie klimaty jak Wiedeń, Praga, Budapeszt a nie lubi bloków modernizmu socjalistyczneg, to mu się Warszawa podobać nie będzie. Przejdzie się po róznych rejonach np Nowej Huty i dostanie próbkę zabudowy ścisłego centrum stolicy Polski.
  • Odpowiedz
@Vitz: Warszawa ma bardzo specyficzny klimat. Ciężko mówić w samych superlatywach o mieście, z którego po wojnie został tylko Grochów i kawałek Pragi ;) Mimo to są tu piękne miejsca. W te wakacje dostałem trudne zadanie oprowadzenia po Warszawie znajomej mieszkającej obecnie w Gdańsku. Mimo, że jestem słoikiem, udało mi się w te kilka dni wytypować kilka wartych obejrzenia miejsc, które - z tego co wiem - zrobiły duże wrażenie na
  • Odpowiedz
@kostya:

fakt, przecież w Warszawie nie ma korków.

Śmieszkujesz, ale tak - przez większość czasu w Warszawie nie ma korków. A i w godzinach szczytu ruch odbywa się sprawnie, dzięki szerokim arteriom przecinającym miasto (Jana Pawła/Niepodległości, Powstańców Śląskich etc.) wiaduktom, estakadom, tunelom, kładkom dla pieszych, przejściom podziemnym itp. Do tego wszystkie większe trasy mają 2-3 pasy, przez co odpada znany na prowincji problem, że banalna stłuczka albo dziadzia z demencją za
  • Odpowiedz
@Vitz: Warszawa nie musi się podobać. Warszawę trzeba rozumieć. To miasto o poruszającej i pięknej historii, a niektórych to interesuje. Na pewno nie poleciłbym wszystkim, ale żeby nikomu to przesada.
  • Odpowiedz
Co niby takiego jest we Wrocławiu? Pytam serio, przyznaję że KRK jest ciekawsze turystycznie, tak samo trójmiasto, ale Wrocław? Byłem tam tam z dziesięć razy i bardziej #!$%@? to chyba tylko w Radomiu było.
  • Odpowiedz