Wpis z mikrobloga

@Vitz: Warszawa z tymi wieżowcami nie wygląda tak źle, poza tym jednak jest też Starówka, Wilanów. Można zwiedzać. Gdańska nic oczywiście nie pobije. ;)
  • Odpowiedz
@Vitz:
Nie wiem, czemu niepopularna. Warszawa najpierw zniszczona przez wojnę, potem odbudowana bez planu całościowego - to nie mogło się skończyć dobrze. Kraków zniszczony nie był, Gdańsk i Wrocław lepiej odbudowano no i historycznie to jednak miasta o bogatszej historii.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: no, Wrocław super odbudowany. Rynek może i wygląda, ale jak się źle skręci, to śmierdzi komunistyczną myślą urbanistyczną (oraz czasami szczynami). Oczywiście wszystko w centrum.
  • Odpowiedz
@Vitz: ja tam do Warszawy nic nie mam. Każde miasto musi mieć swój urok, a jak na metropolię, która została doszczętnie zniszczona podczas wojny stolica prezentuje się całkiem nieźle.
  • Odpowiedz
@Vitz: Warszawa nie musi być najważniejszym miastem do zwiedzania, to stolica która została doszczętnie zdewastowana podczas wojny, jest doskonałym obrazem odbudowy oraz przemian kraju na przełomie ostatnich 70 lat.
Nie trzeba zwiedzać stolicy ze względu na jej architekturę, gdy przechadzasz się ulicami stolicy i pomyślisz ile mają w sobie historii to zwyczajnie wystarcza i żadne gotyckie kościoły czy inne kamieniczki nie są tu potrzebne.
  • Odpowiedz