Wpis z mikrobloga

Cześć, witam wszystkich Mirków i Mirosławy :)

Co prawda nie jestem tutaj nowy, bo czytam Wypok prawie od początku jak powstał, postanowiłem dziś założyć konto i włączać się do dyskusji, a nawet dodawać wpisy :)

Jak będziecie mieli jakieś pytania bądź wątpliwości na tle pszczelarskim, to zawsze mogę udzielić fachowej porady czy też opinii.

Na dzień dobry taka sytuacja po ścięciu pnia, aby kogoś w ogóle zainteresować (zdjęcie z internetu, aczkolwiek swoich też dużo mam).

Postaram się pokazywać jak wygląda życie pszczelarza, jak chcecie to śledźcie tag #mirkopszczelarz

Pozdrawiam
pszczelarz

#pszczoly #pszczelarstwo #mirkopszczelarz
pszczelarz - Cześć, witam wszystkich Mirków i Mirosławy :)

Co prawda nie jestem tu...

źródło: comment_W8LEERu1Wgw06Hwxv30bFxdJKCTP6JEy.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KLAUWN: nie boję się, chodź na początku parę razy szpital zaliczyłem (przypadki powyżej 30 ukąszeń)
@LewackiKrul: środek zimy, więc teraz kiepsko, ale powiedzmy, że jak będą pierwsze zbiory to zrobię małe rozdajo :D
@tytyryty: według statystyk PZP (Polski Związek Pszczelarski) z roku na rok liczba rodzin pszczelich w Polsce wzrasta
@p___d: sprzedaję, ale na razie pusty magazyn :)
  • Odpowiedz
@pszczelarz: wiesz może jak, gdzie i kiedy najłatwiej kupić miód dowolnego rodzaju który nie będzie mieszanką jakichś chińskich miodów i/lub fałszowany cukrem czy innymi cudami?
  • Odpowiedz
@godwin91ek: jak łagodna odmiana pszczół, to wystarczy jakieś 20-30 m aby mieć święty spokój, jak ogród duży i drzewa oraz krzewy mogą służyć za zieloną ścianę to odległość może być mniejsza, przepisy z kolei mówią o 10 m od ogrodzenia
  • Odpowiedz
@xetrov: najlepiej kupować u pszczelarza na wsi u którego pod domem stoi pasieka, jak ktoś sprzedaje w miejscu zamieszkania to powinien mieć dobrą jakość, a na targu to wiadomo - trafisz dobrze lub nie... Unikaj kupowania miodu w marketach.
  • Odpowiedz
@pszczelarz: w marketach nie kupuję, to wiadomo, a niestety ze względu na to że często się przeprowadzam rzadko znam okolicznych pszczelarzy i nie zawsze mogę kupić z takiego źródła. Myślałem że jest jakaś pszczelarska ogólnokrajowa organizacja która np. sprzedaje miód drożej, ale przynajmniej mam większą szanse na kupno miodu a nie wyrobu miodopodobnego.
  • Odpowiedz