Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, warto rzucić robotę i poświęcić się na maksa programowaniu? Dopiero się uczę Javy ale czuję, że to jest to. Niestety przez pracę nie mam za dużo czasu aby się temu poświęcać i moje postępy nie są takie jak bym oczekiwał.

Powiedzcie czy jest tu ktoś kto tak zrobił? Znaczy się rzucił wszystko w #!$%@? i zaczął robić to co lubi i potem na tym zarabiał?

#programowanie #pytaniazdupy #dylematyzyciowe
  • 26
@siemanko, to raczej bardzo indywidualna sprawa. Jak masz kasę na utrzymanie się i na prawdę czujesz ze "to jest to" to myślę, że warto.

Ale nie każdy mógłby sobie pozwolić na takie "rzucenie wszystkiego w #!$%@?"

Nie wiem jaką masz teraz prace, czym się zajmujesz, ale myślę, że jak się bardzo chce to jednak można jakoś to pogodzić - chociaż niewątpliwie musi być ciężko.
Jeśli Ci się podoba to tak. Musisz sobie zadać jedno zajebiście waƶne pytanie: co chcesz w ƶyciu robić. I rób to (o ile jest z tego kasa, a z programowania jest).
@siemanko: eee, tak fajnie nie było :] z perspektywy czasu (11 lat temu) to było idiotyczne zachowanie z mojej strony - poznałem #html i #css i nagle stwierdziłem, że wolę jednak robić w #webdev, niż pracować resztę życia na magazynie jeżdżąc wózkiem widłowym :] rynek szybko mnie zweryfikował i przez pierwszy rok było bardzo ciężko, ale też miałem czas, aby nauczyć się programować w językach do tego przewidzianych. Dzisiaj nie
@egocentryk: I takie coś mnie zajebiście motywuje:) Widzę, że własne zaparcie to jest podstawa.

A czy natrafiłeś na jakieś własne bariery? Nie wiem czy dobrze się wyrażam, ale chodzi mi o to czy doszedłeś do takiego momentu, że po prostu zadałeś sobie takie pytanie czy przypadkiem nie jestem na to za głupi?:)

Piszę z własnego kontekstu bo czasami takie myśli mnie dopadają i cholernie to demotywuje i odpuszczam., a tego się
@siemanko: ja tak zrobiłem (programowanie), moja dziewczyna tak zrobiła (copywriting), żadne z nas nie żałuje. Są strony ze zleceniami, na początku są kijowe stawki, a potem co raz lepsze. Jak znasz angielski, tak żeby zgarniać zagraniczne zlecenia, to tym bardziej nie ma się nad czym zastanawiać.
@siemanko: wiem, że dziwnie to zabrzmi, ale po dzień dzisiejszy zdarza mi się 'borykać' z problemami, przy których wydaje mi się, że jestem za głupi, by temat ruszyć dalej. Chwila oddechu, odcięcie się od problemu (zajęcie się elementem pracy, który możesz ruszyć dalej), podejście do niego po jakimś czasie ze świeżym umysłem załatwia sprawę. Czy programowanie jest dla wszystkich? Na pewno dla tych, którzy CHCĄ się tego fachu nauczyć. #rzeklem

Dodatkowo
@egocentryk: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ja 10 lat temu chciałem rzucić studia w π, i dziś uważam, że to, że tego nie zrobiłem było idiotyczne :-/

DG w takiej samodzielnej pracy jest dobra tylko w pewnych określonych warunkach - ale ja tu nie będę autorytetem w jakich...

@siemanko: Czy jest sens to rozważać wcześniej niż będziesz wiedział, że możesz na tym cokolwiek zarobić?
@piesioch: No java ma być na start. Domyślam się, że w tej branży nie można stać w miejscu, cały czas trzeba się rozwijać i tego jestem świadom. Tylko najbardziej boli w tym wszystkim czas jaki na to trzeba poświęcić. A jak wiemy czas słono kosztuje.

@ppawel: Nie przekonam się dopóki sam nie spróbuję. Potrzeba tylko odwagi:/

@Suchy_: Dzięki, kolejny plus do mojej tabelki motywacyjnej:)
@siemanko: Przede wszystkim póki nie jesteś przynajmniej dobry na początkującym poziomie i nie masz realnych umiejętności (nie muszą być wydumane, bylebyś coś konkretnego umiał) - NIE REZYGNUJ z obecnej pracy.

Pomysł jest dobry i jeśli Ci się to podoba, to możesz na tym wyjść bardzo dobrze, ale niczego nie rób pochopnie i nie rezygnuj z pracy "na hurra".

Spokojnie i krok po kroku.