Wpis z mikrobloga

Mirki co za smutna akcja mi się przytrafiła...

Idę sobie do #carrefour ze znajomymi po jakieś jedzonko, każdy wziął swoje, udaliśmy się do kasy. Wziąłem jakieś buły i napój, wyszło mnie to jakoś 7 zł z groszami.
Powinienem otrzymać 2 zł i coś tam reszty. Daję kobiecie papier 10 zł i dostaję... 7 złotych z groszami reszty.
Zawsze rzucam okiem na resztę i wizualnie stwierdzam czy mniej więcej jest okej czy nie. Teraz rzuciła mi się w oko moneta 5 zł, której być tam nie powinno.
Przeliczyłem i okazało się, że wydała mi nie resztę tylko tyle ile powinienem za te zakupy zapłacić.
Mówię, że "oj, ktoś by tutaj miał manko" i pokazuję dłoń na którą podała mi resztę. Kobieta się przestraszyła na początku, że wydała mi za mało ale przeliczyła i zrozumiała, że wydała zupełnie nie tak jak powinna.
Ucieszyła się, że pomimo tego, że wydała mi za dużo nie poszedłem sobie, podobno jeszcze kogoś takiego nie miała i zawsze klienci robią grubą imbę jak wyda im się za mało. No ale rozliczyliśmy się dobrze, wymiana uśmiechów i moje "powodzenia!" na koniec.

Po czym kasują się moi znajomi, ja czekam przed kasami, wychodzimy i....


Jak to usłyszałem to normalnie nie wierzyłem w ten poziom #!$%@?. Stać się świadomym złodziejem za śmieszne 5 zł to jest już szczyt ludzkiej zachłanności...

( ͡° ʖ̯ ͡°)

#sadstory #truestory #gorzkiezale
  • 41
@Life_will_kill_ya: @Nutaharion: Adrian Zandberg na pewno by nie oddał.

@Nutaharion: A ja się podzielę swoją opowieścią. Byłem gówniakiem lvl ~14, kupowałem discmana i słuchawki w Hipernova i mi pani przy kasie przełożyła razem te zakupy jakby to był jeden przedmiot i tylko skasowała za discmana. Zorientowałem się nie w czasie i się bałem, że mnie znajdą i pójdę siedzieć za 50 zł, nie polecam. ( ͡° ʖ̯
Stać się świadomym złodziejem za śmieszne 5 zł to jest już szczyt ludzkiej zachłanności...


@Nutaharion: I dokładnie to mu mogłeś powiedzieć. Ja mam podobne zdanie. Jakbym znalazł walizkę z milionami, to może bym się zastanowił. Ale za niepoważne pieniądze złodzieja z siebie robił nie będę.
@Mordeusz: wiesz, ja o tym człowieku od dawna mówię "człowiek o ruskiej mentalności" bo gdybyś porozmawiał z nim na temat zachowania się kierowcy na drodze w stosunku do pieszego to byś też się za głowę złapał ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Nutaharion: kolego, ja moglem 1.5 roku temu na podobnej akcji zarobic kilkanascie tysiecy, a jak tylko zauwazylem to poszedlem naprostowac. w podziece nie bylo nic. nawet prostego dziekuje
@Nutaharion: Potrącanie z wypłaty za źle wydane piniondze to mit.

Nie ma po prostu tego jak sprawdzić.
Może u Grażyny w blaszaku która zatrudnia jedną Gośkę tak, ale już w większych sklepach jakichś koncernów, a co dopiero w takim dużym sklepie gdzie jest pierdyliard kas i kasjerzy zmieniają się cały czas, nikt nie ma czasu na takie pierdoły.
Myślicie że co? Ktoś siedzi cały czas na kamerach analizując każdą transakcje i
@mlg20: gunwo, zależy od człowieka. miałem sklep w którym zawsze kupowałem rano fajki.bo najtaniej. znałem każdego sprzedawcę i sprzedawczynie.ale nigdy z imienia.po prosty się kojarzylismy w stylu "ten z kucem" "blondyna" "w okularach" itd. raz blondyna wydała mi resztę do stowy. a dałem dyche. też oddałem.

@Nutaharion: tak trzymaj.