Wpis z mikrobloga

Dostane yerba mate w jakims supermarkecie?
Moge parzyc normalnie jak zwykla herbate?
Kopnie mnie mocno bez zjazdu?
#yerba
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kuddelmuddel: Gdzieniegdzie jest.
Nie parzysz. Zalewasz około 70-80 stopni.
Potrzebna ci co najmniej bombilla, ta słomka.
Daje energię, nie ma zjazdu
Zalewasz i pijesz wielokrotnie

W żadne torebki i mieszanki się nie baw, bo to mija się z celem, jeżeli chcesz kopa.
  • Odpowiedz
  • 0
@BongoBong: A dlaczego ta rurka jest niezbędna, bo nie rozumiem. Czemu nie moge zrobic tak jak z zielonką tzn. zalewam liscie w dzbanku, przelewam przez sitko do innego dzbana i pije kiedy chcę
  • Odpowiedz
  • 0
@kuddelmuddel: przez rurke Ci syfy nie wpadaja do buzi, yerba jest bardzo drobna.
@BongoBong: wiem, ja kupuje w Smakach Swiata gdzie jest importowana z Ameryki Pld, ale jak sie chce tylko troche to tam sie te troche dostanie najpredzej oprocz internetow
  • Odpowiedz
@kuddelmuddel: W zasadzie mógłbyś tak robić. Kolega tak robił, że yerbę miał w zaparzaczu. Trochę to nieortodoksyjne, ale chyba ujdzie. Jednak do normalnego picia polecam bombille. Nie jest to wielka inwestycja.
  • Odpowiedz
  • 0
@kuddelmuddel: Słomka potrzebna do tego, aby fusów nie łykać. Zasypijesz ok 2/3 kubka. Nie da sie pić yerby bez tej słomki. Mi dodaje energii jak nic innego i fajnego samopoczucia, ale po 3/4 godzinach mam zjazd energetyczny. Moze to dlatego, ze zwykle pije około 6 zalań jednorazowo.
  • Odpowiedz
@kuddelmuddel: możesz sobie zrobić przez sitko tylko zalej max 80C. Ale nie znam nikogo kto na dłuższą metę nie przerzucił się na bombille. W supermarketach możesz kupić w np. Czas na herbatę, ale nie polecam bo ceny mają mocno z dupy.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie polecam tych tanich naczyń - tykwy. Dużo z tym zabawy, ciezko wysuszyć, mozna łatwo zahodować w tym pleśń. Lepiej pić ze zwyklej filiżanki :)
  • Odpowiedz
  • 1
@BongoBong: to wiem tez :D kwestia taka, ze nie jest to mieszanka o ktorej mowisz tylko zapakowane tam i ma sie pewnosc ze to samo co u nich w sklepie sie kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz