Wpis z mikrobloga

Sobota, na Wykopie nic specjalnego się nie dzieje, aż tu nagle ktoś wpada na pomysł, żeby nabić sobie 10 000 obserwowanych._.?
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciejkiner: To że używa/używał mutli i nic nie zrobiliście. Teraz zakładam multi Kotletowa wykopuje się wzajemnie i mam na 100% permbana. Do tego Kamadzowa dostałą bana mimo że macie taką samą pewność do tego że to siostra kamdz jak do tego czy reddiggowa to żona reddigga. To są specjalne względy.
  • Odpowiedz
@kamdz: czyli mozna bylo pobrac te wszystkie dane, ktore uzytkownik sam, swiadomie, z pelna odpowiedzialnoscia podal w swoim profilu jako dane publiczne i ktore to dane pojawialy sie nie tylko w API, ale i na stronie profilowej. Wiec nie wiem co zlego w tym, ze mozna je pobrac?
  • Odpowiedz
  • 1
@maciejkiner: a czy to nie pobierało również maili nawet jak były niepubliczne? o nic nie oskarżam, nie korzystałem wtedy z api i nie wiem jak było, mówię to co kiedyś gdzieś czytałem
  • Odpowiedz
@kamdz: nie - pobiera publiczne dane z profilu, email, gg, skype, strona domowa, miasto i opis. Jako skrypciarz wiesz pewnie, ze dokladnie te sama dane pobierzesz iterujac po kolejnych profilach i parsujac HTML ;-)
  • Odpowiedz
@Deszcz_kotletow: nie ustosunkowalem sie, bo takich nie ma. Zapewniam Cie, ze czas potrzebny na napisanie aplikacji uzywajacej API i parsujacej HTML jest bardzo zblizony, wiec jesli ktos umie to robic, to bez roznicy czy wystawiamy to w API. Wazniejsze jest to, zeby ludzie nigdzie nie publikowali danych, ktorych nie chca, zeby byly dostepne dla innych. Bo o ile Reddigga nie podejrzewam o chec wysylania spamu, tak innych botow zbierajacych maile
  • Odpowiedz
@Deszcz_kotletow: napisalem, ze posiadanie takiej bazy (loginy i publiczne maile) moze byc nielegalne - nie wiem czy on ja posiada. Co do legalnosci kopiowania bazy znalezisk to o ile z prawnego pkt widzenia moze to byc nielegalne, o tyle z praktycznego dopoki ktos po prostu nie kradnie tych danych (np pod farme SEO) a jedynie przetwarza je dla wyzszego dobra (staty, wyszukiwarka, etc) nie bedziemy blokowac takich dzialan - inaczej
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Bo o ile Reddigga nie podejrzewam o chec wysylania spamu, tak innych botow zbierajacych maile jest w internecie mnostwo.

Zawsze podejrzewałem że Reddig jest tak naprawdę botem ;D
  • Odpowiedz