Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich tych, których przeraża kupowanie olejków do brody 20 ml za 89 zł - w Rossmanie macie taki oto olejek, poj. 125 ml, dozownik, super zapach (kokos i migdały), sprawuje się dokładnie tak samo jak te "specjalistyczne do brody" - a jaka oszczędność.

Olejek kosztuje 15 zł.

#broda #zarost #rossmann #modameska #cebuladeals
InspektorKontroliSkarbowej - Dla wszystkich tych, których przeraża kupowanie olejków ...

źródło: comment_IyCw9jik8JNTMxGk9htqu8jUO7VhP5bV.jpg

Pobierz
  • 72
@Inspektor_Kontroli_Skarbowej: używałem kilku z rossmanna i to nie jest to. Szybko broda robi się sucha, słabo pachną, mają mieszankę góra trzech olejków niekoniecznie przeznaczonych do włosów. Na razie ten z obrazka wygrywa chociaż kosztuje 70 złotych. Raz na kwartał to nie taki wielki wydatek. Moja broda ma już z 8cm i teraz kupiłem dwa szampony i tonik do brody. Z czasem sam olejek sobie nie radzi.
sicknature - @InspektorKontroliSkarbowej: używałem kilku z rossmanna i to nie jest to...

źródło: comment_OI3kMcv9j1EkAoh3vb5Npc5xmFU7L0rW.jpg

Pobierz
@Pancerwafel: składem? chociaż jego formuła jest lekka to dłużej się utrzymuje od arganowego i nadaje fajniejszy błysk, zapach i możliwość układania brody. Poza tym olej jak olej - rzepakowy albo oliwka dla dzieci podobnie by zadziałały.

Składniki aktywne:
olej migdałowy,
olej z pestek moreli,
olej jojoba,
olej różany,
olej arganowy
zapachowe olejki eteryczne.
@sicknature: kiedyś mi fryzjer (teraz to się chyba nazywa barber) powiedział, że arganowy kompletnie nic nie daje i że to musi być specjalny do brody bo włosy na brodzie mają zupełnie inną strukturę etc etc. I zastanawiam się czy mówił prawdę czy mnie w #!$%@? ładował żebym kupił od niego olejek do brody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc zapytam inaczej: czy różnica w działaniu między arganowym a
@Pancerwafel: serio przerabiałem 3 albo 4 olejki z Rossmanna w tym czysty arganowy. Żaden nie dawał tak długiego efektu i tylu dodatkowych zalet. Są też tańsze dedykowane brodzie ale ich nie używałem - cena ~35-50 złotych allegro. Dla mnie warto zapłacić różnicę, zwłaszcza że myję ryjca raz dziennie i nie muszę potem o tym myśleć. Po tamtych miałem trociny na twarzy po góra 3 godzinach. Przy długiej brodzie nie nakładam go
sicknature - @Pancerwafel: serio przerabiałem 3 albo 4 olejki z Rossmanna w tym czyst...
@Inspektor_Kontroli_Skarbowej: co jeśli ci powiem, że to nie ma znaczenia jakiego oleju będziesz używał? Olej to olej, włosy to włosy. KAŻDY olej jest dobry dla włosów bo natłuszcza, chroni przed utratą wody, wzmacnia. Nie znam się na brodach i nie wiem jaki efekt jest pożądany. Ale do włosów na głowie świetnie nadaje się, uwaga, OLIWA z oliwek, taka do kuchni. I olej lniany, też do kuchni. Fortuny nie kosztują, biorąc pod
@sicknature: balsam jest idealny do układania brody
@whiteglove: próbowałem te tańsze, nawet sam robiłem olejki, kupiłem jojoba, arganowy i ze słodkich migdałów do tego jakieś aromaty - żaden nie dawał takiego efektu jak te z beardshop
@whiteglove: bredzisz i mylisz oleje spożywcze z tymi do pielęgnacji ale wybaczam bo kuchnia twoim królestwem. Może i każdy natłuszcza ale na różny sposób. Oliwa z oliwek jest zajebiście tłusta, świecąca i ciężka prawie jak masło shea którego nikomu bym nie polecił. W brodzie chodzi o efekt, zapach i łatwe ułożenie. Olej sojowy nie wiem jak działa ale kosmetyczny pewnie znakomicie się nadaje jak każdy inny do pielęgnacji skóry a spożywczy
@sicknature: oleje spożywcze doskonale nadają się do pielęgnacji i nie zgadzam się z tym podziałem na oleje do pielęgnacji i spożywcze - olej kokosowy albo arganowy tak chętnie używany w pielęgnacji nadaje się również do jedzenia. Tylko prawdziwy, nie z drogerii. Masło shea też się je. Nasze babcie i prababcie używały oleju do włosów bo odżywek nie było, olej jest w ogóle najstarszą odżywką do włosów.

Oliwa jest tłusta, ale używana