Wpis z mikrobloga

Hej #mikrokoksy mam pytanie. Jakiego zakresu ciężaru używacie robiąc plecy na tego typu prostym wyciągu ? Bo od 1 lutego planuje domową wielką walkę zrzucania sadła (180cm 92cm ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) opartą głównie o dietę, cardio (bieganie, steper, dużo ruchu) wspomaganą domową siłownią. Zamówiłem ławeczkę i hatle regulowanie 25kgx2 czyli 45kg w krążkach i chyba to będzie za mało na taki wyciąg żeby robić plecy? Nie chodzi o jakieś wyniki siłowe, bardziej bym stawiał na technikę. Siłaczem raczej nie jestem :P Bo jak bym jeszcze musiał do tego dokupować ekstra obciążenie to chyba lepiej robić po prostu plecy takim wiosłowaniem? #silownia #cwiczenia #silka
  • 11
@Joxek: jezeli nigdy nie cwiczyles, to powinno starczyc 70-80 kg na pol roku albo i dluzej.
Lepiej kupic gryf i robic zwykle wioslowanie, ewentualnie podciagaj sie i w przyszlosci kup pas, do ktorego mozesz przymocowac obciazenie.
@Joxek: ja nie wiem, jak to jest, bo na siłowniach jest ciężar zawsze oznaczony "10,20,30,40 itd.", ale moim zdaniem to nie zawsze są kilogramy. Na jednej maszynie ustawiam 90, na innej 70 i jest tak samo ciężko. Do tego wyciągu się krążki podczepia ? 45 kilo to mimo wszystko niewiele na to ćwiczenie. Wiosłowanie rób koniecznie, to podstawa. Tu akurat 45 kilo ci wystarczy w sam raz.
a nie wiem, jak to jest, bo na siłowniach jest ciężar zawsze oznaczony "10,20,30,40 itd.", ale moim zdaniem to nie zawsze są kilogramy. Na jednej maszynie ustawiam 90, na innej 70 i jest tak samo ciężko.


@zasadzka01: na ogół są tam albo kilogramy albo funty albo jedno i drugie. A to, że ta sama waga na różnych maszynach wydaje się trudniejsza do dźwignięcia wynika z tego, że czasem są przełożenia na
Pobierz Kajetan8 - > a nie wiem, jak to jest, bo na siłowniach jest ciężar zawsze oznaczony "...
źródło: comment_TiqHedUCpt0HbGCf9Grpnmgpv3c4kME2.jpg