Wpis z mikrobloga

Mirko, lubię patrzeć na końcowy render maski ścieżek do wytrawienia PCB. Te wszystkie równoległe linie o rozgałęzienia są kojące dla moich oczu.

Inaczej mówiąc, stacja lutownicza opisywana pod #visherdev zbliża się do końca. Skoczę jeszcze na konsultacje na Politechnice do jakiegoś doktora i może poprawię coś filtrowanie odczytu z termopary, nie mniej jednak nie chcę siedzieć nad projektem nie wiadomo ile godzin (a dobre kilkadziesiąt już przesiedziałem), bo nigdy go nie skończę. Na weekendzie pójdzie na wytrawianie i wiercenie - oby!

Na zdjęciu ścieżki 16 mil i 40 mil, przelotki te mniejsze 0.5 mm :)

#avr #diy #mikrokontrolery #elektryka #elektronika #projekt
Pobierz Visher - Mirko, lubię patrzeć na końcowy render maski ścieżek do wytrawienia PCB. Te ...
źródło: comment_87Z88XxI7utSZUTn4zcVMJd9JW46pG4F.jpg
  • 26
@Visher: Ja bym zwiększył kołnierz na tych mniejszych przelotkach i ta masa(?) pod prockiem trochę taka gówniana. Chyba że po prostu nie widzę wszystkich przelotek masowych.
@Visher: Powinieneś mieć na bottomie pod prockiem porządną masę. I potem z każdego pinu procka przelotka na dół do masy. A możesz też podświetlić zasilanie? Niestety nie używam Eaglea tylko nieco innych narzędzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Visher: Ten poniżej procka na środku to kondensator odsprzęgający? Jak tak to jest całkowicie nie tak jak powinno być. Jest daleko i jego masa to zupełnie inna masa niż procka.
@Visher: a co się stało z dławikiem L2? pomijasz?

W każdym razie jest za daleko i ma złą masę. Na zasilaniu VCC też powinieneś mieć kondensatory odsprzęgające. Co to w ogóle jest za procek?

Dzisiaj już idę spać. W każdym razie jest według mnie kilka poprawek do wprowadzenia - i to takich które mogę mieć znaczenie w poprawnym działaniu. Jak co to jeszcze wołaj
@przech: ATmega16, dławik L2 jest zaraz pod R1 po prawej, tylko ktoś źle zaprojektował bibliotekę i czcionka bardzo mała.

Wrzucę te kondensatory dla filtracji zasilania ATmegi i dodatkowo drugi dla opampa, hm?

Kurde, jak ja bym chciał mieć oscyloskop pod ręką żeby zobaczyć jaki jest efekt dodania takiego kondensatora.
@Visher:
Moje komentarze (przelatywałem na szybko mogłem coś pominąć, jeśli coś się powtórzy to przepraszam - nie czytałem wszystkich komentów innych):
1. Te kondensatory przy LM7805 to są stanowczo za duże (4700uF), nie mówiąc już o stronie 5V (z reguły stosuje się mniejsze). Nie spotkałem takiego stabilizatora 7805, żeby takie wielkoludy były - sprawdź w dokumentacji - powinny tam być przykładowe "aplikacje", może jeszcze jakaś dioda się zda.
2. Nieużywane wzmacniacze
@Kazaaa:

1) Zerknę później w necie/dokumentacji co tam ludzie wstawiają, dam mniejszy po lewej stronie i jeszcze mniejszy po stronie 5V,
2) Zajrzę i zrobię
3) Próbowałem i działa. Rezystor do LED'a daje 15mA jak trzeba. Niestety nie sprawdziłem jeszcze rezystora do bramki i rezystora "sprzężenie zwrotnego" do diaka optotriaka. Dopiero na dniach przyszedł mi nowy miernik który potrafi mierzyć prąd AC, więc dopasuję takie rezystorki aby pasowały do wartości dla