Wpis z mikrobloga

@piksel169: Tak sie zastanawiam serio jak takie akcje wpływają na sprzedaż. Z jednej strony taki @fireman2 kupi dzieki takiej reklamie, ale z drugiej potencjalny klient o innych pogladach zdecydowanie nie. Ciekawe czy ktos robil badania jak to sie sumuje.
@Equalizer: znasz kogos kto sie przyzna do popierania rycha, nie liczac bananowych studenciakow, ktorym sie nazwa podoba? mityczna srednia zarobkow idzie wyjasnic preziami, ale takie wyniki w rl bylyby mozliwe jakby sektor bankowy mial po 10glosow na osobe xd.
@randomnick: Nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie w trójmieście akurat mam choćby w pracy kilka osób otwarcie popierających nowoczesną. Trochę to tak jak z moim facebook'iem, na 100 znajomych może 3 są za PIS a jednak to oni wygrali wybory. W realu nie znam nikogo kto głosował na PIS. Mam domniemywać że wybory były sfałszowane? Musisz patrzeć na to trochę szerzej bo na twoim kręgu znajomych świat się nie kończy.
@pieczywowewiadrze: Pewnie prawda jeżeli chodzi o grupę badanych, ale ludzie nie mający komputera też chodzą na wybory. A nawet nie wszyscy skomputeryzowani używają wykop. Ostatnio współpracownikowi linkowałem coś z wykopu a on do mnie "Czytasz ten rasistowski portal?". Zacząłem mu tłumaczyć że to nie tak, że to ludzie sami go kreują ale chyba nie bardzo mi wierzył. Choć jestem akurat przeciwko imigracji muzułmańskiej do europy to strona główna wykopu nawet dla
@Equalizer: w jednym okregu dane partie mialy wiecej lub mniej glosow, ale nie ma raczej przypadku gdzie by partia x miala 1 a w drugim 30%. watpie zeby nagle 20% wiecej ludzi zainteresowalo sie polityka i z tej okazji .n przybylo. o znajomych mowie, bo kazdy ma baze 150 z ktorymi ma jako taki kontakt. baza spolecznosci wykopu + rodziny i znajomi daje spora probke spoleczenstwa - nie widac wykopalisk o
@randomnick: Fakt nie wiem jak wytłumaczyć to że im teraz szybko przybyło. Ale tak jak pisałem w moim kręgu (FB, praca, rodzina, znajomi) nie ma prawie żadnej osoby popierającej PIS a jednak jestem w stanie zrozumieć że wygrali wybory.
@Equalizer: to ze maja poparcie to wiem, od po troche ludzi ucieklo. problem z tym, ze sie ten kosmiczny balon nie dodaje. jakby .n cos oprocz wnioskowania o przerwe robilo, to nikt by walow w sondazach nie szukal. chociaz w sumie u nas poparcie rosnie kazdemu kto sie pokazuje w tv i nie robia z niego debili.
@Equalizer: wypalili z jednym sondazem z kosmosu przy powstaniu partii i sie nauczyli - predzej ludzie uwierza jak im bedzie roslo po procencie na miesiac przez rok, niz 10% z miesiaca na miesiac xd. a z tymi wyborami to nigdy nie wiadomo a noz bratnia pomoc wkroczy za miesiac lub dwa, wirtualny elektorat przygotowany. na cos ta kase z dotacji musza przewalic, a kilka sondazy lepiej programuje niz bilbordy czy ekspertyzy