Wpis z mikrobloga

Nie ma lepszej muzyki niż Disco Polo !
''Muzyka rytmiczna - synkopa, werbel, przebitka. Teksty najlepiej o miłości.'' - mawia klasyk
A ja powiem że cenię tą muzykę za następujące rzeczy:

1. Muzyka jest rytmiczna, wesoła - w sam raz nadaje się do codziennych czynności jak sprzątanie, gotowanie czy grzebanie przy silniku w garażu
2. Teksty są proste, dzięki czemu jestem sobie w stanie je podśpiewywać pod nosem po jednym przesłuchaniu, wpadają w ucho
3. Na imprezach rodzinnych i wśród znajomych każdy zna te teksty a dzięki temu że jest wesoła i rytmiczna można swobodnie do niej tańczyć, czy po prostu posiedzieć i niech sobie gra w tle.
4. Można się przy niej znakomicie odstresować, nawet nie trzeba się wsłuchiwać - a dzięki temu jest znakomitą odskocznią po kilku godzinach spędzonych w robocie
5. Wywołuje ból dupy u tzw. ludzi wysokiej kultury że prymitywna, że prostacka i w ogóle wieśniacka - a tak naprawdę to artyści disco-polo trzepią prawdziwy hajs z koncertów i sprzedają więcej swoich piosenek niż ten lansowany mainstream
6. Disco Polo jest nasze - polskie. Radio puszczając te piosenki wspiera polskich artystów, a nie lansowane wszędzie napudrowane gwiazdeczki ze sztabem managerów, wizażystów i innych pajaców.

I naprawdę nie ma się czego wstydzić, że się tego słucha - nawołuje do tego kiedy mogę, bo wciąż widzę ludzi sztywno zapierających się że tego nie słuchają, a tak naprawdę sami sobie lubią posłuchać i zanucić, tylko się obawiają reakcji innych ludzi.

#niepopularnaopinia #heheszki #muzyka #discopolo #takaprawda
  • 112
  • Odpowiedz
Po prostu masz przaśny, słaby gust,


@czego_stoisz_na_torach: Polo TV ma największą oglądalność spośród stacji muzycznych, a teledyski Disco Polo osiągają po 10 milionów wyświetleń. Ale dalej wmawiaj mi że to ja mam słaby gust ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: Disco Polo nie kończy się na Majteczkach w Kropeczki ;)
  • Odpowiedz
Są głupie i prymitywne,


@czego_stoisz_na_torach: To twoja opinia, ja uważam że są spoko. Łatwe, przyjemne i wpadają w ucho - zarówno tekst jak i melodia. Muzyka z racji ostrej profesjonalizacji tego gatunku jaka nastąpiła w ostatnich 5 latach się poprawiła więc tu się nie można przyczepić.

Po za tym to nie ty decydujesz co jest fajne a co nie, popularność to wyznacza, tylko że przez takich ludzi jak ty, ludzie nie
  • Odpowiedz
@czego_stoisz_na_torach: Dla mnie wyznacznikiem na pewno nie jest popularnośc, bo muzyki tej słucham od zawsze, nawet kiedy przechodziła przez trudny okres od 2002 do 2010 roku. Po prostu uważam że fajnie że coraz więcej ludzi docenia tą muzykę, czego efektem jest popularność w internecie i oglądalność i słuchalność stacji promujących tą muzykę. Popularność, akurat w kwestii disco polo jest wątkiem pobocznym - bo ta muzyka prawie od zawsze była skazana na
  • Odpowiedz
bo ta muzyka prawie od zawsze była skazana na drugi obieg, przez takich snobów jak ty.


@MarianoaItaliano: bo jak widać disco polo albo można słuchać albo nie, większość jak to nazwałeś mainstreamu każdy jest w stanie słuchać jak leci w tle ale po 10 minutach disco polo dostaję takiej #!$%@?, że jestem w stanie zabijać i bardzo wielu ludzi tak ma dlatego nie puszczają i nie będą puszczać tego na okrągło
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Wydaje mi się, że cały czarny PR związany z disco polo wynika po prostu z pewnego rodzaju snobizmu i nieustannego ślepego podziwiania zachodu. Widać niektórym ciężko zaakceptować fakt, że polskie może się podobać, ba stanowić w jakimś stopniu konkurencję dla światowych eskowych "hitów".

Faktycznie często teksty i muzyka są do bólu proste, ale to stanowi o charakterystycznym brzmieniu disco polo.

Mimo wszystko wolę słuchać Zenka czy nowszych dance'owych kapel niż
  • Odpowiedz
że cały czarny PR związany z disco polo wynika po prostu z pewnego rodzaju snobizmu i nieustannego ślepego podziwiania zachodu.


@sphinxxx: kolejny #!$%@? miłośnik teorii spiskowych, nie słuchasz discopolo bo się wstydzisz albo jesteś snobem bo nie wypada. Może po prostu u wielu ludzi wywołuje to choroby przewlekłe i śmierć? Nie możecie z @MarianoaItaliano: tego pojąć?
  • Odpowiedz