Wpis z mikrobloga

@Aerials: Widzisz, problem jest w tym, że mój sprzęt jest niestety regularnie zajeżdżany :D
Wyobraź sobie MacBooka za 5000zł lądującego na ziemi, czy muszę mówić więcej? :P

A komputer obecnie poskładałam za 1200zł, to tym bardziej. Najtańszy iMac chyba 4000zł kosztuje z tego co widziałam, a w podobnej konfiguracji co mój komputer - 8000zł. Nie mówię że to złe, ale po prostu nie jest to dla mnie. Wczoraj zepsułam laptopa który
@Aerials: Ja też wolę maca, ale nie wydam 5000zł na laptopa który w wersji PCtowej jest wart z 1500zł.


@Shinoa: powodzenia z kupowaniem odpowiednika MBA za 1500zł. Tzn. będzie to "odpowiednik" - bez SSD, z gorszym ekranem, dwa razy cięższy i z 3x krótszym czasem pracy na bateriach.
Niestety, ale pecetowe odpowiedniki MBA są równie drogie (czy nawet droższe) od MBA, a i tak mają problem z osiągnięciem podobnego czasu
żeby pracować 10 razy szybciej, a odrywanie ręki jest konieczne nawetżeby skorzystać z touchpada, czy klawiatury numerycznej (której używanie to przecież podstawa podstaw by cokolwiek robić szybciej niż pani grażynka z urzędu i to jakieś znowu 10 razy szybciej).

No chyba że łącznie korzystasz z touchpada około 0,1% czasu spędzanego przed kompem, np piszesz książki, wtedy może faktycznie touchpad wypadnie porównywanie do myszki... czym więcej trzeba ruszać kursorem, tym bardziej myszka kopie
Ja też wolę maca, ale nie wydam 5000zł na laptopa który w wersji PCtowej jest wart z 1500zł. Do tego OS X po 10.9 jest zepsuty (10.10, 10.11), tak samo jak Windows po 7 (8, 8.1, 10).

Jak chcę to mogę zainstalować sobie Maca na moim laptopie, w szafie leży sobie też Mac Mini. Ale po prostu zepsuli i nie chcę już tego używać.


@Shinoa: XDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Jakiego nowego mi laptopa polecisz
@emtei: Używanego oczywiście, ale w idealnym stanie, wyprodukowany w 2012 (premiera 2011). Jego odpowiednikiem jest MacBook Pro Late 2011. A taki MacBook dzisiaj na Allegro chodzi po... ~1500zł, z 4GB ramu (ja mam 8) i tylko zwykłym dyskiem :)
@emtei: Używanego oczywiście, ale w idealnym stanie, wyprodukowany w 2012 (premiera 2011). Jego odpowiednikiem jest MacBook Pro Late 2011. A taki MacBook dzisiaj na Allegro chodzi po... ~1500zł :)


@Shinoa: co oznacza tyle, że macbook wolniej traci na wartości. Zaproponuj coś porównywalnego z MBA za pół ceny :)
@Dave987654321: Miałem Y580. Klawiatura Accutype to dla mnie wzór dla innych klawiatur, no ale z trackpadem to pan przejąłeś - chyba, że ja miałem jakiś inny model. Słabo wykrywało ruch, brak wydzielonych klawiszy bolał. Razem z wieloma innymi usterkami - oddali mi pieniądze i cieszę się Acerem Nitro (klawiatura gorsza, trackpad lepiej wykrywa dotyk, ale tak czy inaczej brak wydzielonych klawiszy - lipa).
To się serio zapytam.

Co konkretnie jest lepszego w tym padzie od takiego w zwykłym laptopie?


@Gorion103: nie wiem, jest po prostu dobry. Jak nie znosiłem pracy na padzie, tak po zakupie macbooka stwierdziłem że to jest cholernie wygodne. Multitouch, żadnych przeskoków, bardzo precyzyjny.
@d__k: Możesz mieć dell latitude 3550 za 4k z i7, 256SSD, 16 GB RAM i bateria > 7h. Ale bez ekranu 4K i nie wiem czy SSD zwykły czy na PCI-E. Co prawda to nie 2k ale i tak sporo taniej niż mac.
Śmieszna kulka na środku klawiatury do ruszania myszką master race.


@Ercefet: jak jeszcze siedziałem na stacjonarce, to marzyłem o klawiaturze z wbudowanym trackballem. Niestety były to czasy gdy takie zabawki były do kupienia z daaaleka i bardzo drogo :(