Wpis z mikrobloga

@noprosze: No dobra, ale nawet najlepszy touchpad NIGDY nie dorówna dobrej myszce nawet w 10%. Szybkość, gesty, makra, dokładność, klawisze itd - WSZYSTKO przemawia na korzyść myszki.


Makra? Gesty? Gesty na touchpadzie z multitouchem zawstydzą każdą myszkę z jej fefnastoma przyciskami, o których funkcjach i tak za chwilę zapomnisz.

I to nie kwestia jakości touchpada, tylko samej idei. Spróbuj pracować w jakimkolwiek programie czy to cadowskim, czy graficznym na touchpadzie takim w
  • Odpowiedz
@enron: Jednak istnieją fanboye touchpadów xD


@L3gion: no istnieją, po do wybierać gorsze rozwiązanie z jakimś dyndolem wymagającym płaskiej powierzchni obok jeśli wystarczy lekko przekręcić dłoń?
  • Odpowiedz
@enron: Dobra, teraz zrozumiałem że trollujesz :) nawet się uśmiałem jak to zrozumiałem. BO na serio takich głupot i absurdów nie da się pisać normalnie :) Zawsze mnie litość bierze jak patrzę na ludzi korzystających z touchpada...
  • Odpowiedz
@Loloman: jeśli ktoś tu trolluje, to Ty :) Serio, odrywanie ręki od klawiatury jest idiotyczne i niewygodne - po co sobie tak utrudniać pracę?
  • Odpowiedz
@enron: żeby pracować 10 razy szybciej, a odrywanie ręki jest konieczne nawetżeby skorzystać z touchpada, czy klawiatury numerycznej (której używanie to przecież podstawa podstaw by cokolwiek robić szybciej niż pani grażynka z urzędu i to jakieś znowu 10 razy szybciej).

No chyba że łącznie korzystasz z touchpada około 0,1% czasu spędzanego przed kompem, np piszesz książki, wtedy może faktycznie touchpad wypadnie porównywanie do myszki... czym więcej trzeba ruszać kursorem, tym
  • Odpowiedz
@Loloman: pisanie jedną ręką na propsie, widzę... Widocznie jesteś jakimś księgowym co tylko klika myszką w kolumny i wpisuje cyfry. Normalni ludzie korzystają z całej klawiatury i nie podniecają się tym że myszka szybko działa, bo w normalnej pracy prawie się myszki nie używa. Od sprawnej pracy są skróty klawiaturowe, z myszy/touchpada/trackballa się korzysta wtedy gdy jakiś "geniusz" wymyślił że trzeba używać tego dziadostwa.
  • Odpowiedz
@enron: Co? Ty w ogóle kiedykolwiek robiłeś cokolwiek na kompie więcej niż pisanie na mirko? Nie ośmieszaj się. Właśnie jak piszesz dwoma rękami to żeby dotrzeć do klawiatury numerycznej, czy touchpada MUSISZ oderwać rękę. To jak piszesz jedną ręką to nie musisz. Więc wszystko na odwrót względem tego co piszesz.
#czarnolisto bo się wystarczająco ośmieszyłeś, a mnie tam nie zależy by zrobić z Ciebie jeszcze większe pośmiewisko, ostatni
  • Odpowiedz
@kozinsky: Sam do tej pory nienawidzilem korzystania z touchpada. Odkad mam MBA to korzystanie z myszki na nim to udręka - gesty i multitouch tutaj dzialaja tak swietnie, ze duzo szybciej poruszasz sie po systemie touchpadem (przelaczanie pomiedzy aplikacjami, scrollowanie , dashboard i wiele wiele innych)
  • Odpowiedz
Właśnie jak piszesz dwoma rękami to żeby dotrzeć do klawiatury numerycznej, czy touchpada MUSISZ oderwać rękę.


A po grzyba numeryczna? Dla jakichś numerofilów i innych księgowych - normalnym ludziom to gówno przeszkadza, bo przez wciśnięcie jej w laptopa pozostałe klawisze są niewygodnie małe.

#czarnolisto bo się wystarczająco ośmieszyłeś, a mnie tam nie zależy by zrobić z Ciebie jeszcze większe pośmiewisko, ostatni post był wystarczająco żenujący z Twojej strony i błędny.
  • Odpowiedz
@Aerials: Ja też wolę maca, ale nie wydam 5000zł na laptopa który w wersji PCtowej jest wart z 1500zł. Do tego OS X po 10.9 jest zepsuty (10.10, 10.11), tak samo jak Windows po 7 (8, 8.1, 10).

Jak chcę to mogę zainstalować sobie Maca na moim laptopie, w szafie leży sobie też Mac Mini. Ale po prostu zepsuli i nie chcę już tego używać.
  • Odpowiedz