Wpis z mikrobloga

@Ligniperdus: Widać, że nie przeczytaliście tekstu. Ten akapit jest o sposobie myślenia, a nie o programowaniu. Zresztą zaraz potem piszę, że języki oferują narzędzia (tada! operator modulo), które nam to ułatwiają. Przecież wiadomo, że nie chodzi o to, żebyśmy napisali dla każdej liczby jedną linijkę kodu. Po to są właśnie wspomniane przeze mnie narzędzia (tada! pętle).

Łatwo krytykować, jak się wie na czym to wszystko polega, ale dla niektórych te rzeczy
@Ligniperdus: To jest przyklad dlaczego jedna aplikacja nie czyni z czlowieka nawet miernego programisty.

Teraz kazdy robi jedna prosta aplikacjie, pisze bloga i jest prawdziwym game developerem.

( ͡ ͜ʖ ͡)
@Prophet1111: nie czytałem bo jest zbyt ogólno - nie wiadomo co

za bardzo motasz, za bardzo upraszczasz, mieszasz, mylisz - nie da się tak

ktoś kto wie - nie dowie się niczego, ktoś kto nie wie - zostanie 2 razy zmylony i w sumie nie za bardzo zrozumie o co chodzi
@Ligniperdus: Z samego założenia wpisu "ktoś kto wie" nie dostanie niczego. Wpis ma powiedzieć jak zacząłem (i jak inni mogą zacząć) naukę programowania, a po co "ktoś kto wie" ma zaczynać naukę programowania?
A jeżeli chodzi o "tych, którzy nie wiedzą" to raczej nie możesz się za nich wypowiadać, bo jesteś tym, "który wie"...
@Durb: Na wykopie jestem od kilku lat. Nie podobaja mi sie ludzie ktorzy nie umieja tagowac wpisow. I pseudo programiscie ktorzy polecaja IDE do nauki programowania.
@Durb: >

Będzie to odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie podczas moich sesji AMA (przypomnę: Wykop, Reddit), czyli „jak zacząć?”


Jasno i wyraznie napisal.
@Durb: na wykopie jestem wielokrotnie dłużej niż ty masz swoje obecne konto - podejrzewam że mógłbym cię uczyć wykopu - to raz

Jego prawo pisać swoje przemyślenia


a moje prawo to komentować i krytykować to dwa

Zanim zaczniemy programować, polecam zobaczyć co to są i na czym polegają algorytmy. Im więcej o nich wiemy, tym łatwiej będzie nam pisać kod. Nie skupiajcie się na nazewnictwie, nie musicie wiedzieć, czy należy narysować
@Ligniperdus:

na wykopie jestem wielokrotnie dłużej niż ty masz swoje obecne konto - podejrzewam że mógłbym cię uczyć wykopu - to raz


Nie pisz więcej takich głupot proszę, bo powinieneś wiedzieć, że na wykopie jest to chyba najgorsze z tłumaczeń. Jeśli więc nie jesteś gimnazjalistą, przynajmniej mentalnym, to odpuść sobie pouczanie innych. Nie masz do tego predyspozycji. Także mniej metanu, więcej tlenu polecam.