Wpis z mikrobloga

Mam problem z uruchomieniem Java DB w Netbeans na podstawie tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=yJqAqgbcgnU

1. Pobrałem Netbeans w wersji Java EE i zainstalowałem
2. Otworzyłem nowy projekt
3. Dodałem do bilbiotek plik z poradnika derbyclient.jar
4. Przeszedłem do tworzenia bazy danych w zakładce Services - JavaDB
5. Po wypełnieniu pól i zaakceptowaniu na dole Netbeansa mam cały czas pasek Starting JavaDB server i na tym stoi

Robię wszystko dobrze? Ten plik z poradnika jest aktualny? Widziałem, że na innych poradnikach ludzie dodają connector ze strony MySQL.

#programowanie #java #netbeans
Pobierz Vojak - Mam problem z uruchomieniem Java DB w Netbeans na podstawie tego poradnika: h...
źródło: comment_gNHn9KuKtcmFPe0WEwwZBc28r8IvP2Q5.jpg
  • 12
@kuskoman: To nie jest kwestia przyzwyczajenia. Netbeans jest po prostu dużo mniej funkcjonalny, niż Eclipse czy Idea. Jeśli @Vojak ma zamiar wiązać przyszłość zawodową z programowaniem, lepiej, żeby się przesiadł jak najszybciej.
@kisi3l: ja sobie netbeans cenię za to, że szybko można go przystosować do danego projektu. Nie widzę powodu, dla którego miałby programować w tym, a nie innym ide.
Edit: aaaa, przeczytałem najpierw komentarz, do javy ee może i tak. Koniec końców w pracy może mieć narzucony z góry ide
@kisi3l: to może i prawda, ale jak pisałem cenię go sobie za to, że w parę sekund mogę zacząć kolejny prokekt w innym języku i nb sprawdzi się podobnie. Wiem, że nie jest to jakiś wyjątek, no ale przyzwyczaiłem się z niego korzystać, póki to nikomu nie przeszkadza.
@Vojak: kto korzysta z białej skórki.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vojak: myślę, że trzeba zmienić ścieżkę JavaDB na ścieżkę do javadb glassfisha.
Zakładka Services, prawym na JavaDB, properties i masz podaną ścieżkę Java DB installation.
Następnie znajdź ścieżkę instalacji glassfisha (zwykle tam gdzie Netbeans) i jest folder javadb.
To w properties podaj ścieżkę do tej instalacji javadb glassfisha.