Wpis z mikrobloga

Mirki mówcie co chcecie, ale Lexus NX to prawdziwy majstersztyk jeśli chodzi o wygląd. No prawdziwe arcydzieło. Wygląda świetnie, jest naprawdę konkretnie wykonany i ma mega denerwujący system multimedialny. Sterowanie tą myszką jest beznadziejne, mam nadzieje że szybko to zmienią. Sama szata graficzna menu też jest kiepska, ale mimo to auto jest naprawdę świetne.

Zupełną nowością jest silnik: Lexus zrywa nieco z tradycją i pakuje turbo do benzyniaka. Dobry wybór, ale szkoda że nie ma np 2.5 litrowego V6 do wyboru. Pięknie gadał ten motor, który był dostępny w IS 250. Nowa jednostka jest bardzo żwawa i pali w miarę nie najgorzej: miasto to okolice 12, trasa 8. Do tego sprint do pierwszej setki w 7.1 s z napędem na cztery koła. Ładnie.

Na koniec jeszcze wyposażenie tego egzemplarza, które nawet mnie zaskoczyło, a dużo aut już miałem w autach. Poza takimi standardami ostatnio jak Internet, bluetooth, podgrzewane fotele kierownica, czy eletryczne szyby, fotele i nawet kierownica, NX miał takie bajery jak: elektrycznie składana tylna kanapa, indukcyjna ładowarka i router wifi! Dobra opcja! Oczywiście auto jest drogie, ale to Lexus!

a i jest coś też dla #rozowepaski , auto ma wbudowane wyjmowane lusterko, schowane pomiędzy przednimi fotelami. Zdjęcie w komentarzu :)

do poczytania i więcej zdjęc: http://autowizja.pl/2016/01/lexus-nx-200t-prestige-awd-auto-test/

#autowizja <- mój tag o testowaniu aut

#motoryzacja #samochody #lexus #carboners
pussyrider - Mirki mówcie co chcecie, ale Lexus NX to prawdziwy majstersztyk jeśli ch...

źródło: comment_AXmQe9zIe5tTgelOMbVzMAD0HhRKMhPa.jpg

Pobierz
  • 12
@Jason_L_McCabe: To niech przestanie, mamy w pracy taki jeden w wersji hybrydowej. To auto nie chce jezdzić, moc to ma tylko na papierze, skrzynia działa w sposób tragiczny. Do tego nawigacja jest jakaś masakryczna. Wszyscy który nim jezdzili równo uważają że to nasz najgorszy zakup motoryzacyjny w ostatnich latach.
@pussyrider: Wygląda jak przepłacony ekspres do kawy.

Natomiast sam stoję w mocnej opozycji do nowoczesnej motoryzacji, więc trudno mi coś więcej wydusić z zaciśniętej żalem krtani niż "wszystko jeden chłam!"

Jak z jakością wykonania i spasowania elementów, jakością plastików?