Wpis z mikrobloga

Mireczki, pilna i nietypowa sprawa.
Mój kierowca załadował się do Anglii. Niestety pech sprawił, że dowód osobisty zostawił na miejscu załadunku. Ze sobą ma kartę kierowcy, prawo jazdy, oraz brytyjski Insurance Number (przez kilka lat mieszkał i pracował w UK).
I teraz pytanie: czy wpuszczą mi go do UK bez dowodu, na podstawie prawa jazdy/karty kierowcy + numer ubezpieczenia?

Dodam, że powrót po dowód, lub dosłanie go kurierem/innym kierowcą nie wchodzi w grę, ze względu na napięty czas i duże odległości.

#kiciochpyta #bekaztransa #transport #spedycja #uk
  • 14
@kartofel_mocy: przewoziłem autostopowiczkę z NL, która jak się okazało nie miała dowodu/paszportu (bo jej ukradli, zgubiła, whatever). Miała tylko wydrukowaną kopię (w dodatku z uciętym kawałkiem numeru czy nazwiska, nie pamiętam - krzywo zeskanowane). Przeszło. Tylko to było osobówką, nie wiem na ile to może mieć wpływ.
@kartofel_mocy: Moze to glupie ale moze zadzwon na border control jak Ci bardzo zalezy? opisz temat, przefaksuj paszport i dowod, podaj dane samochodu i kierowcy? Paradoksalnie to ze nie leci osobowka moze pomoc, bo to nie Janusz z Grazyna tylko firma transportowa.

Wpis na zasadzie: Nie znam sie ale sie wypowiem ale przynajmniej bym probowal od tej strony