Wpis z mikrobloga

Mam mireczki do was takie pytanie. Wynajmuje mieszkanie w bloku. Wszelkie płatności związane z wynajmem mieszkania reguluje właściciel, ja płacę właścicielowi gotówką (za pokwitowaniem, mam wszystkie).

Dowiedziałem się, że właściciel ma długi w spółdzielni w związku z tym wynajmowanym przeze mnie lokalem na 4 tysiące złotych. Powinienem się tym martwić czy to raczej nie moja sprawa ? Może w związku z tym zadłużeniem, przyjść do mnie komornik ?

#prawo #nieruchomosci #wynajem
  • 8
@sxill: Wiem, że długa droga ale lepiej wiedzieć wcześniej. Właściciel ma kilka innych mieszkań jeszcze i dziwi mnie, że jest zadłużony, ale nie wiem jak się ma sprawa z innymi lokalami.
@Adams_GA: w sumie masz rację, ale w praktyce jak wynajmowałem mieszkanie i przyszedł komornik to ładnie wytłumaczyłem, że ja tu tylko wynajmuję i nie mam pojęcia o co kaman i nie było żadnego problemu. Potem przyszedł drugi i podobnie się tłumaczyłem i też nie było żadnych problemów. Co ciekawe potem przyszło dwóch łysych i smutnych panów w skórzanych kurtkach i (co ciekawe) też przyjęli to wytłumaczenie.
@kolanin:
jeżeli dajesz mu