Wpis z mikrobloga

Rozumiem rekrutacje do pracy czy na studia. Rozumiem nawet rekrutacje do liceum, czy nawet o zgrozo gimbazy. Ale rekrutacje do przedszkola? Kamon...

Ok, pewnie powiecie. No luz, jakoś przecież te dzieci trzeba zarejestrować, żeby nie było syfu i malarii w dokumentach. Też tak mówiłem, aż nie zobaczyłem warunków rekrutacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Największe szanse na załapanie się ma: niepełnosprawne dziecko z wielodzietnej rodziny wychowywane przez samotną matkę (również z niepełnosprawnością), która (uwaga!) rozlicza PIT w mieście zamieszkania.

Rozumiem trudniejszą sytuację tych dzieci i nie chcę się wbijać na ich miejsce (w kolejce i w życiu). Bardziej #!$%@? mnie tak mała ilość miejsc, która doprowadza do selekcji bardziej skomplikowanej niż do NASA, MENSY i ACTA razem wziętych.

Mam nadzieję, że z PiSem będzie lepiej.

#neuropa #wychowanie #dzieci #polityka #pis #po #feels
  • 22
Mam nadzieję, że z PiSem będzie lepiej.


@gonzollo: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
Największe szanse na załapanie się ma: niepełnosprawne dziecko z wielodzietnej rodziny wychowywane przez samotną matkę (również z niepełnosprawnością), która (uwaga!) rozlicza PIT w mieście zamieszkania


@gonzollo: ale to co proponujesz? ;-)

Bardziej #!$%@? mnie tak mała ilość miejsc, która doprowadza do selekcji bardziej skomplikowanej niż do NASA, MENSY i ACTA razem wziętych.

Mam nadzieję, że z PiSem będzie lepiej.


@gonzollo: może będzie lepiej, może nie - ale przedszkola i rekrutacja
@gonzollo: przecież to państwowe przedszkole więc w czym problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Logiczne, że takim ludziom wpadają mnożniki za to co wymieniłeś.
gdyby było prywatne to pewnie byłoby tak jak mówisz - elita.

Mam nadzieję, że z PiSem będzie lepiej.


tutaj to #!$%@?łeś jak dzik w sosne
ale to co proponujesz? ;-)


@Jason_L_McCabe: każdemu według potrzeb, bądź jak wolisz, przedszkole dla każdego. Gdyby była większa ich ilość, to niepełnosprawność miałaby znaczenie tylko w kwestii wyboru placówki do niej przystosowanej. A tak to spoko, dziecko może mieć powiedzmy zespół Downa, ale i tak się nie dostanie, bo jego miejsce zajmie jakieś inne z Aspergenem i tatusiem incognito ( ͡° ͜ʖ ͡°)

może będzie lepiej, może
@gonzollo: jest ultra lewicowa ;).
weź pod uwagę, że ludzie prywatnie za te same pieniądze zrobią Ci to samo tylko lepiej i taniej.

PIs nie będę rządził długo.
Obstawiam 2017. Planują znowu celników ruszyć (połowa do zwolnienia). Znowu staną granice i Beatka będzie z kwiatami do BP śmigać.
@michok1984: gdybym miał możliwość niepłacenia podatków i wysłania gówniaka do prywatnego, to jak najbardziej.

że ludzie prywatnie za te same pieniądze zrobią Ci to samo tylko lepiej i taniej


@michok1984: Że lepiej to może i tak, ale, że taniej?

PIs nie będę rządził długo.


@michok1984: Obawiam się, że do następnej kadencji ( ͡° ʖ̯ ͡°) Szkoda...
@gonzollo: W sytuacji gdy jest za mało miejsc w przedszkolach, jakieś kryteria muszą być. I to się raczej nie zmieni dopóki ilość miejsc się nie zmieni, dlatego zamiast dawał 500 zł do ręki, lepiej by było np. rozwijać sieć przedszkoli
@gonzollo: Mam styczność z celnikami i ogólnie każdy już tylko czeka aż to ogłoszą.
Pomysł padł w 2005, ale chyba nie dali rady tego ogarnąć. Jest to trochę śmieszne bo przecież celnicy mają broń i chcą być traktowani jak SG/Policja itp. ;].

KOD może sobie robić demonstracje, ale jak zatrzymają granice to dopiero będzie dym.
Wyobraź sobie przejście które normalnie obsługuje 4000 tirów na dobę które nagle zaczyna obsługiwać 1 celnik
@gonzollo: Dużo opiekunek to pewnie i tak studentki i emerytki zatrudnione na czarno. A czemu nie chce? Obstawiam że to zwykły populizm - dużo lepiej brzmi 'daliśmy wam 500 zł na dziecko', niż 'zbudowaliśmy 500 przedszkoli'.