Wpis z mikrobloga

@SirBlake: Pewnie, że tak. #!$%@?, w polskiej ekstraklasie są teraz 3 grupy zespołów. Te, które walczą o mistrza, te które walczą o utrzymanie, i te, które nie walczą o nic. #!$%@?, mamy 25. kolejkę, a taka Jagiellonia, Wisła, czy Korona to nie gra już tak naprawdę o nic. Niektórzy coś tam mówią o pucharach,ale większość nawet do nich nie chce się dostać..
@Wojt_ASR: Ale wtedy nie opłacało by się robić ligi dla 2 drużyn, chyba że bezpośredni mecz czy coś. Niech UEFA zmieni te poryte kwalifikacje, gdzie w 1 czy 2 rundzie eliminacyjnej trzeba jeździć do Azerów czy Kazachów. W ogóle to też bezsens że drużyny z tych krajów grają w EUROPEJSKICH pucharach.
@Vojtazzz: I co gorsze, ja też się przekonałem do tej wizji.

Ekstraklasa: 12 zespołów, 2 spadają + 1 baraż

I liga: 16 zespołów: 2 spadają + 1 baraż

II liga: 18 zespołów: 4 spadają

III liga: 4 grupy * 16 zespołów
@SirBlake: A po co robić 3 przeskoki? Tylko czas tracimy. W tym sezonie mamy jedyną i niepowtarzalną okazję zmniejszyć ligę diametralnie, dwie beznadziejne drużyny spadną, Polonia nie dostanie licencji, do tego awansować też (przy dobrych wiatrach) może chcieć/móc jedynie jedna drużyna. W sam raz, żeby zmniejszyć o 4 zespoły

@mq1: 1 do spadku jedna baraż. Nie może spadać z automatu 1/6 ligi :) a tak nie zamykamy drogi drugiej lidze,
@Theos: Trudno, jeszcze parę lat temu byliśmy w B klasie i nikt nie płakał. Żeby grać w ekstraklasie trzeba #!$%@?ć, a nie to co robią obecnie kluby. Albo ci zależy i wtedy grasz w najwyższej klasie, albo masz to w dupie i #!$%@?, ale wtedy nie wiem czemu miałoby mi być smutno
Jak widzę te ''starania'' zespołów z zaplecza o awans to też skłaniam się do zmniejszenia ligi. Ale na to nie pójdą bo część zespołów nie miała by pieniędzy z TV.