Wpis z mikrobloga

Polecam ten stan rzeczy. Skróty od warstw wywalić i zostawić tylko tylde a zamiast tego dać zaznaczanie vertów, edgów, faceów, backfacing i automerge. Do tego na 0 dałem se inner-region select. Od tego czasu praktycznie nie muszę wyrywać się od viewportu. Czy klikać głupiego skrótu CTRL+TAB. Na screenie macie parametry jakie dać aby zrobić skróty.

#blender #blendertip #blenderujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_JFUhmey3pLl9GcUXAlC6mreo4x1ECe5d.jpg
  • 9
@Veezen: Ja wywaliłem te 1-0 i dałem bardziej użyteczne. Gdyby dali foldery do outlinera to było by miodnie. Lubie te warstwy, ale nie zmieniam ich co 20 sekund więc mogę je sobie wyklikać.
@KotAlik: zastąpi. Z distance threshold wyrabiasz nawyk klawisz + gest myszką, tak samo wpisuje się w psychikę jak pojedyncze klawisze i jest tak samo szybkie, tyle że dwureczne. Po czasie wręcz nie widujesz menu, tak szybko wybierasz akcje
@KotAlik: Jest jeszcze Layer Managment jeśli cię interesuje dostepny w sekcji z pluginami. Trudno porownac to do Outlinera np. z Maxa, bo to te same warstwy co są na belce, ale przynajmniej możesz nadać im nazwe, blokowac itp
@szeryfe: Pie Menu to bardziej było robione z myślą o mayowcach zeby zachecic ich do Blendera. Ja nie wyobrażam sobie pracować używając Pie Menu/gestów.
@Veezen: Tak, znam. Nie korzystam, poprostu pamietam gdzie co dałem. A jak nie pamietam to tylda i zaznaczam co chciałem. Liczę, że kiedyś outliner bedzie bił maksowego na głowę.