Wpis z mikrobloga

@WernerHeisenberg: jeśli na pilocie nie ma "szybki", albo wystającej diody to nie będzie to podczerwień. Tak samo jeśli np zasłonisz pilot ręką, albo działa będąc w kieszeni to raczej sygnał radiowy. Szczerze mówiąc to raz tylko widziałem taki pilot na podczerwień do 20 letniego samochodu i trzeba było dokładnie celować w okolicę wstecznego lusterka żeby odblokować.
@WernerHeisenberg: Chodzi o to, że zasada działania podczerwieni jest taka jak w pilocie od TV - musisz konkretnie "wymierzyć" wiązkę w odbiornik z odpowiedniej odległości.
Z tego co zobaczyłem każdy sterownik bramy sterowany jest radiowo pilotem działającym na częstotliwości 433,92 MHz
@WernerHeisenberg: nie widać gołym okiem czy dioda podczerwona świeci. Na 99% ta czerwona dioda tylko informuje Cię że pilot działa. Weź włącz kamerę w telefonie i nakieruj np pilot od tv na kamerę i naciśnij, powinieneś zobaczyć na wyświetlaczu telefonu fioletowe światło, którego nie widać gołym okiem. Tak samo powinno być z tym pilotem. Ale 99% że jest radiowy.
@WernerHeisenberg: nie sądzę żeby telefon mógł wysłać taki sygnał. Do tego potrzebna jest odpowiednia antena i określony sygnał, który zresztą jest swoistym kluczem żeby nie dało się tak łatwo otworzyć bram na pilota. Na allegro są urządzenia kopiujące sygnał i można je używać jako zapasowy pilot, ale ponoć nie zawsze działają.
@vinmcqueen: przed chwilą sprawdziłem, pilot do dekodera dvbt działa u mnie z ok. 7m i to dla niego jest wartość graniczna. Krok dalej i nie łapie. Dodam że jest to dekoder noname i pilot w nim jest dość słaby. Oryginalny pilot od starego tv sony u moich rodziców działa dużo lepiej.
Co do domu to wynajmuję mieszkanie z dość sporym pokojem i od tv do ściany na korytarzu mam ok 8m.
@bodzi_dzwunik: Nie wiem, nie jestem ekspertem, może to też zależy od tego jakie dane są przesyłane, pamiętam jak w podstawówce chciało się przesłać dzwonek, to się przystawiało telefon do telefonu, bo już na odległość to nie chciało iść, a odległość 10 metrów to zapomnij - trzeba było mieć "blutacza" ;-)