Wpis z mikrobloga

To uczucie, kiedy jesteś #rozowypasek , mieszkasz sama i #!$%@? Ci prąd w całym mieszkaniu...
...po czym okazuje się, że od pół godziny woda kapie na kontakt od pieca gazowego i leci zwarcie...
...a Ty mimo bycia tępą #!$%@?ą odkręcasz kontakt, osuszasz go i działa.
A żeby nie kapało to między piec a ścianę wsadzasz gąbkę żeby nie kapało.

Not sure if safe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
but it works

#logikarozowychpaskow ##!$%@? #zima #bydgoszcz
Pobierz S.....a - To uczucie, kiedy jesteś #rozowypasek , mieszkasz sama i #!$%@? Ci prąd w c...
źródło: comment_fmxgRJKH5WkSsj9lj5HlEI7WrhLN7UpJ.jpg
  • 44
@Stara: Wyjezdzajac na dwa dni wylacz faze na bezpieczniku, zakrec wode na glownym zaworze, po powrocie niezwlocznie wyslij te zdjecie, opis usterki i nazwisko osoby ktora zainstalowala ten piecyk do Stowarzyszenia Elektrykow Polskich. Technik ktory to tak zamontowal zasluguje nie tylko na natychmiastowe odebranie uprawnien ale rowniez na porzadne kilka strzalow w dziaslo i kopniec pod zebra.

Jezeli mieszkanie jest wynajmowane niezwlocznie skontaktuj sie z wlascicielem, jezeli zarzadzane to z zarzadca
@tfuj_pszyjaciel: Właśnie to zrobiłam, dzięki!
@Dinth Dzięki za radę, zastosuję się do niej. Notabene też poinformowałam właściciela budynku żeby wezwał kominiarza (czy kogoś?) bo woda #!$%@? z dachu, a po co odśnieżać dach jak #!$%@?ło 10cm a teraz to wszystko stopnieje. Mam nadzieję, że w niedziele wrócę to jeszcze chałupa będzie stała. Od dzisiaj leci 10 dni i mnie tu już nie ma. Mimo to trzeba się poczuć do odpowiedzialności i
@Dinth: a) przecież to nie wina gniazdka i uprawnień elektrycznych. To wina samego montażu piecyka i źle wykonanej wentylacji bo nie powinno kapać.
b) Gniazdko jest zamontowane dobrze, ale powinno być bryzgoszczelne. Nie jest pod żadną rurą bezpośrednio a w obrębie a to jest dopuszczalne. W ogóle to gniazdko było napewno wcześniej niż piecyk montowane
@tfuj_pszyjaciel:

W ogóle to gniazdko było napewno wcześniej niż piecyk montowane

Prawdopodobnie tak, ale wydaje mi sie ze wczesniej w tym miejscu byl inny piecyk i po to gniazdko tam zostalo zamontowane.
W krajach zachodniej europy w ktorych dba sie o bezpieczenstwo lokatorow, osoba ktora odpowiada za montaz tego gniazdka elektrycznego miala by sprawe karna i duze prawdopodobienstwo kary pozbawienia wolnosci.
@Dinth: Zamiast montować gniazdko powinni pociągnąć przewód do jakiejś puszki w ścianie. To jest jakaś abstrakcja. Swoją drogą co ten Junkers robi, że aż 230V potrzebuje? Wszystkie elektroniczne piecyki gazowe jakie widziałem używają po prostu baterii R20 do wymiany raz na rok.
@karol-piotrowski:

Zamiast montować gniazdko powinni pociągnąć przewód do jakiejś puszki w ścianie.

Zgadzam sie.

Swoją drogą co ten Junkers robi, że aż 230V potrzebuje?

Pompa wymuszajaca obieg w instalacji.