Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś tak po ludzku wytłumaczyć co taki obraz przedstawia i jakie budzi emocje, że wyceniono go aż na 90 milinów dolanów? O co tu chodzi?
Naprawdę tego nie rozumiem i chciałbym usłyszeć perspektywę kogoś z drugiej strony mocy. Dla mnie to po prostu jakieś pobazgrane prostokąty. Co wy w tym widzicie? Jak to postrzegacie?
#sztuka
#malarstwo
#rothko
Pobierz
źródło: comment_soqa1wTPDcctNZs8Wj16xjwZbpsZSKG4.jpg
  • 16
@grski: Cena jest tak wysoka ze względu na ekstremalnie ograniczoną podaż oraz diabelsko rozbudzony popyt. Dlaczego jest takie wzięcie na coś co mógłby namalować zwykły Jasiu w szkole? Pomijając aspekty artystyczne w mechanizmie kształtującym popularność danego artysty najważniejszą role odgrywają ludzie zarządzajacy największymi galeriami sztuki np Tate Gallery w Londynie czy też Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Obecność w jednym z takich miejsc daje prestiż i podbija notowania pędzelmajstra
@grski: Było się przejść na wystawę w Warszawie to byś mógł sam to poczuć. Bardzo dobra wystawa, z całym kontekstem. Nie trzeba być uberwrażliwym, by to poczuć, bo nawet na mnie zadziałało :)
@Ian: pls