Wpis z mikrobloga

szukam laptopa do pracy, office, gimp, arcgis. czasem fifka (chcę mieć zapas mocy do fify 18 :D) a raz do roku jakaś starsza gra pokroju max payne, cod. zależy mi na sensownych podzespołach zamkniętych w aluminiowej obudowie (żeby z 3-4lata potrzymał mi i nie popękał)
mój faworyt to http://www.x-kom.pl/p/267765-notebook-laptop-156-asus-k501lx-dm095h-i5-5200u-8gb-1281tb-win8-gtx950.html lecz chyba ta i5 do nvidii 950 troszkę za słaba. w weekend chcę już coś zamówić. najlepiej nie przekraczając 3800zł.
na oku mam też parę innych modeli lenovo, ale jestem uprzedzony jakoś do tej marki, a są w lepszych cenach. sam już nie wiem.
#laptopy
  • 16
@Pustulka: no to pomijając to zdanie (wiadomo jak pęknie gniazdo zasilania, albo wejście jack to trudno, chodzi mi bardziej o to, czy od początku nie ma czegoś słabo wykonanego) warto wydać takie pieniądze na ten model do moich kryteriów zastosowania? w twojej liście polecanych modeli tego akurat nie było, ale zrobił na mnie najlepsze wrażenie jak oglądałem w sklepie
warto wydać takie pieniądze na ten model do moich kryteriów zastosowania?


@beaverr: Raczej nie.

na oku mam też parę innych modeli lenovo,

Są też MSI GE62 i PE60 na broadwellach.
@Pustulka: niestety msi nie ta półka cenowa. a wykonanie tego asusa porównując do lenovo y700 i 50-70? lepsze/ gorsze? wrażenie z 1minutowych oględzin w sklepie może być mylące.
@beaverr:
Pewnie lepsze, ale w całym trio nie spodziewaj się cudów.

niestety msi nie ta półka cenowa

3999 tylko bez systemu i ssd, jeżeli szukasz metalowego topu większym procencie to mógłbyś się rozejrzeć za gl552vw w wersji z metalową pokrywą o ile ta wyszła na Polskę z i5.

najlepiej nie przekraczając 3800zł.

czy ten lenovo 50-70.

Y700-15 wydaje się być trochę solidniejszy, chociaż dużo się nie różni od y50-70.
@Pustulka: widzisz ssd mam teoretycznie, ale wolałbym, żeby zostało tam gdzie jest. a system jest dość ważny dla mnie.
to może inaczej sformułuję pytanie, czy w cenie tego asusa nie ma nic lepiej wykonanego. jak nie to biere asusa i będę się cieszył :) matowy ekran fhd, system, ssd + hdd, aluminiowa obudowa, niska waga
czasem fifka (chcę mieć zapas mocy do fify 18 :D) a raz do roku jakaś starsza gra pokroju max payne, cod. zależy mi na sensownych podzespołach zamkniętych w aluminiowej obudowie (żeby z 3-4lata potrzymał mi i nie popękał)

mój faworyt to http://www.x-kom.pl/p/267765-notebook-laptop-156-asus-k501lx-dm095h-i5-5200u-8gb-1281tb-win8-gtx950.html lecz chyba ta i5 do nvidii 950 troszkę za słaba. w weekend chcę już coś zamówić. najlepiej nie przekraczając 3800zł.

widzisz ssd mam teoretycznie, ale wolałbym, żeby zostało tam gdzie
@Pustulka: nic muszę się z tym przespać jeszcze. teoretycznie zawsze się chce mieć więcej mocy, tylko u mnie to raczej ona jest potrzebna w 10% czasu używania laptopa. za to te cechy ultrabooka w tym asusie dla mnie są o wiele bardziej praktyczne.
nie wiem może w tym asusie jakbym wziął zamiast i5-5200 troszkę mocniejszy i7-5500 to by było bardziej przyszłościowo. lenovo już definitywnie odpada po moich przemyśleniach. teraz tylko muszę