Wpis z mikrobloga

Od 1 stycznia pary jednopłciowe mogą adoptować dzieci w Austrii. Dzięki wyrokowi TK z 2015 roku automatycznie przestał obowiązywać zakaz wspólnej adopcji.

W Austrii pary jednopłciowe od 2013 roku mogą dokonać adopcji wewnętrznej (dziecka partnera/ki) dzięki wyrokowi ETPCz.

#neuropa #4konserwy #homoseksualizm #lgbt #emigracja #prawaczlowieka #rodzina
źródło: comment_Iapkmnj7UVv80upT6VkrGY1l121vMWei.jpg
  • 27
@ediz4: Natura nie może się mylić, bo jest pojęciem abstrakcyjnym i nie można jej przypisać jakiejkolwiek wolicjonalności. Natomiast nie ja, a wszystkie zgromadzone na ten moment dane naukowe pokazują, że nie ma żadnych istotnych statystycznie różnic w wychowaniu przez parę homo, lub hetero. Co więcej! Jakbym chciał manipulować jak typowa konserwa (podniecająca się tym, że średnie IQ u czarnych jest mniejsze niż średnie u białych) mógłbym nawet powiedzieć, że według tych
a wszystkie zgromadzone na ten moment dane naukowe pokazują, że nie ma żadnych istotnych statystycznie różnic w wychowaniu przez parę homo, lub hetero


@lowca_chomikow: Powiedz mi jak to można racjonalnie ocenić - testują IQ czy pytają tych dzieci czy będą wylewać pomyje na rodziców. Badanie psychologiczne to mogą przynosić inne rezultaty za każdym razem. Podpierasz się takimi badaniami a jeszcze niedawno te same twoje autorytety uznawały homoseksualizm za chorobę ( ͡
Z tym różnym podejściem do potomstwa to jest różnie, było różnie i w historii potrafiło się dość diametralnie zmieniać.


@lowca_chomikow: Możesz rozwinąć

Natomiast faktycznie takie dziecko ma większe szanse na to, że z powodu specyficznego kulturowego kodowania nie zostanie zaszufladkowane w jakichś ciasnych granicach konserwatywnie rozumianych ról płciowych...

dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tam gdzie są możliwości adopcji to społeczeństwo jest bardzo liberalne i zarówno kobiety jak
@ediz4:

Możesz rozwinąć

Normalnie archetypy płciowe przez tysiące lat naszego rozwoju się po prostu zmieniały. A do tego czytałem kiedyś (teraz na szybko niestety niczego nie znalazłem), że na pewnym etapie dominował u ludzi model matriarchalny

Tam gdzie są możliwości adopcji to społeczeństwo jest bardzo liberalne i zarówno kobiety jak i mężczyźni od lat robią co chcą nie przejmując się zupełnie pewnymi starymi granicami kulturowymi.

Jest pełno wydarzeń od momentu narodzin,
@lowca_chomikow: Z tego co czytam matriarchat to zwykła hipoteza nadal nie potwierdzona. Nawet jakby była nie potwierdza to innego zachowana kobiet i mężczyzn wobec swojego potomstwa.

Często są to subtelne rzeczy. Jak masz dzieci (swoje, czy gdzies w otoczeniu), to powiedz czy kiedykolwiek zastanawiałeś się do której płci częściej mówisz "ale ślicznie wyglądasz?" :P...

Oczywiście że do rodzaju żeńskiego. To teraz ja Ci zadam pytanie. Są na rynku różnego rodzaju czasopisma
@ediz4: akurat jeżeli chodzi o upiększanie się to historycznie mężczyźni też nie stronili od makijażu. Potem przyszedl moment kiedy to sie jakos ucielo i teraz powoli wraca. Reszta tego co opisujesz to wlasnie te nalecialosci kulturowe, które się w ludziach programuje od dziecka.