Wpis z mikrobloga

Mireczki z #emigracja w #uk Dostaliśmy mieszkanie z housing association. Oczywiście rozpidziaj i kompletne zero w środku. Pozdzierane tapety, #!$%@? poplamiony brzydko pomalowany lining paper. Porysowana jakaś dziwna tapeta (anaglypta???) albo inne tłoczone gowno o_O (stawiałbym że to wygląda jakby tłoczona gipsowa ściana bo w clozecie gdzie nie ma farby to coś jest szare jak szary gips ?????), na podłodze z drewna jakieś stare paździerze, które trzeba podokręcać bo odstają przybite cienkimi gwoździkami. Ogólny burdel i tego typu story. Tak do powiedzmy 15-20 stycznia mamy na podstawowy remont, żeby chociaż bathroom, kitchen i jeden bedroom był zdatny do życia. Oczywiście po kosztach. Jakby się zamknęło w 700-800£ byłoby dobrze. Mieszkanko dostaliśmy ku naszemu zdziwieniu dużo szybciej niż sięspodziewaliśmy. Praktycznie po miesiącu od aplikacji. No i ręka odrobinę muska zawartość nocnika. Sytuacja jest taka. Nie znam się. nigdy nie robiłem w budowlance, ale cokolwiek wydaje mi się znane z życia albo do ogarnięcia w Polsce, to tutaj jest postawione na głowie. Design tragedia wszystkie sofy #!$%@? skórzane, wszystkie żyrandole udziwnione albo w kryształy z plastiku, żeby być bardziej royal niż royal family, wszystkie płytki udają kamień, wszystykie winyle udają drewno a drewna nie uświadczysz nigdzie bo stosuje się tylko gównorozwiązania. Nie wiem jak się w tym odnaleźć. Nie wiem z czym jeść papier gładziowy, jak go zdjąć jak położyć, czy muszę w ogóle zdejmować? Nie chcę #!$%@? (ani tym bardziej mój #rozowypasek nie chce) dumnej brytyjskiej tapety w kwiaty czy inne wzory. Tylko farby. Już dostrzegłem, że #uk całe bije wszystkich #januszebudownictwa z polski na głowę przyjętymi tutaj rozwiązaniami (bądź ich brakiem?). Czy ktoś z #wielkabrytania #anglia #walia #szkocja robił tu remont i może posłużyć jakimiś radami i odpowiedziami na głupie pytania laika? Jak zrobić w prosty cywilizowany sposób, w miarę tanio (bo to w końcu najem a nie nasze własne) nie udziwnione proste wręcz modernistyczne (żadnych #!$%@? wzorków (,) lokum dla parki. Wiadomo, że w carpetrighcie pan nawalił mojemu #rozowemu takich porad, że jej cycki opadły, bo on ma w interesie sprzedać ci laminat za 600£ a nie doradzić tanie kompromisy. Jak ktoś się zaoferuje ze szczerą pomocą a nie wykopowymi tekścikami to będę wdzięczny bardzo.
Wołam #remontujzwykopem #remont #emigrujzwykopem

PS. Oczywiście słyszałem o google i czytam internet na te tematy zaciekle, ale nie ma to jak porada i możliwość rozmowy z kimś kto ten szok kulturowy ma dawno za sobą ;)

Jako bonus i przynętę na atencję dla posta wrzucam zdjęcie z późnej jesieni w hajlandach z #pokazmorde i #pokazrozowegopaska :)
Pobierz tomano - Mireczki z #emigracja w #uk Dostaliśmy mieszkanie z housing association. Ocz...
źródło: comment_HRpfeiHYMokRnu9C9RjOSPuIcq7ZPMO8.jpg
  • 40
@antarct: Stary. Odp.się. Studiowałem angielski i anglicyzmy #!$%@? do języka pewnie od blisko dekady na porządku dziennym. Idź trollować gdzieś indziej. Będę pisał jak mi się podoba. W pracy zresztą na co dzień używam pisma odręcznego, więc możliwe, że o pisaniu wiem więcej niż ty przed swoją piwniczną klawiaturką. A closet to nie jest owszem. W pewnym momencie chciałem to poprawić bo stwierdziłem, że klozet jakoś źle mi leży w tym
@tomano: z mojego skromnego doświadczenia tutaj wynika, ze wszystko jest w cholerę drogie i laminat za 600 funtów wcale nie jest górna polka. Porównaj zreszta ceny farb z polskimi.
Jedyne sensowne to poszukaj polskiej firmy budowlanej - firmy maja takie zniżki w hurtowniach, ze hoho i same różnice w materiałach mogą sprawić, ze wyjdzie niewiele drożej jak samemu.
@M4ks: No podłoga laminowana na początek (mój 3ci miesiąc pobytu) nie wchodzi w grę. To jest najmniejszy problem bo podłogę można podokręcać wkrętarą, walnąć underlay i wykładzinę dywanową czy winylową i na początek posłuży. Najbardziej przerażają mnie ściany i te wszystkie obce twory które na nich się instaluje. Jak to usuwać jak to kleić jak to malować....
@Demyan: @antarct: Naprawdę? Jest w mojej powyższej wypowiedzi coś niezrozumiałego? Wg mojej filozofii to właśnie "debil" się czepia, natomiast człowiek inteligentny pozwala sobie na dowolne używanie cudownej cechy języka - jego plastyczności. Widzę jednak, że na wykopie strażnicy polskiej moralności pilnują formy wypowiedzi bardziej niż recenzenci treści prac naukowych. Język zaś musi być zgodny z najbardziej rygorystycznymi formami. Nie zgodzę się. Zadaję pytanie ubierając je w luźną formę odpowiednią dla
@Demyan: Z tym, że na reddicie w odpowiednim subie odzywają się ludzie w danym temacie. Dla przykładu w subie r/polska jest po polsku. Natomiast na wykopie w #emigracja nie porozmawiam sobie już w takim języku w jakim rozmawiam na co dzień z ludźmi na emigracji wokół mnie bo tu jest husaria internetu i ona srodze mnie zgromi za me występki. Jak zwykle żałuję, że po kilku miesiącach znów tu napisałem. W
@tomano: jak chcesz to zrobić tanio i by wyglądało potrzebujesz:
urządzenie parowe do ściągania tapet
gładź - nazywa sie to bodaj MultiFinish taki czerwony gips
farba.

Z podłogą nie wiem co chcesz zrobic, proponowałbym najtańszy carpet. Jeśli potrzebujesz więcej info to wal na pw, takich starych zniszczonych domów to robimy na pęczki ;)
@tomano: też jestem raczej zielony w temacie, też załamuję ręce nad pewnymi tutejszymi rozwiązaniami, ale mogę zrobić jedno - życzyć powodzenia, szybkiego (i nie za drogiego) uporania się z budowlanymi przeciwnościami, by móc mieszkać jak ludzie w spokoju. Pozdrawiam. :)
@tomano: Chciałam sie czegos dowiedziec o remoncie a tu kwiatki o anglicyzmach. Meble w lokalnym British Heart Foundation lub na ebayu - można znaleźć całe zestawy w dobrej cenie. Położenie własnoręcznie paneli jest tańsze niż kupno wykładzin, a ściany to drapiesz i drapiesz i drapiesz i drapiesz i czasem udaje sie dodrapać do w miarę równej powierzchni. Nie maluj bez podkładu antygrzybowego, nawet jak wilgoci nie widac. Ja zaczynałam swój dom
@tomano: wypierdziel wszystko. parownica kosztuje ok. 40f biala farba leylanda ( dobrze kryje) wiadro ok. 30f ze 100kg gipsu koniecznie easifill ( latwo sie dociera) papier scierny 100 i 120 i lecisz dekoratorke masz . Wren daje chyba 4 lata na splate 0 %kuchnii, dfs 2 lata
@M4ks: nie musisz byc budowlan em zeby miec znizki, wystarczy porozmawiac ze sprzedawca. howdens ma tanio laminat 3, porysujesz go kartonem. 12f za paczke,klasy 4. sa w selco za 17f za paczke. jezeli chcesz mam znizke w selco wiec bedzie taniej. underlayer pod laminat licz 1f/mkw (z howdensa) gniazdka, puszki bierz z toolstation, wystarczy sie zarejestrowac, cwierwalki do wykonczenia podlogi najtaniej w wickes. do tego potrzebujesz troche narzedzi i tutaj jest