Wpis z mikrobloga

Mirki, jak mnie to #!$%@? na różnorakich forach, no normalnie aż mnie nosi:

Szukałem aparatu do robienia zdjęć zestawów komputerowych

-Cześć, potrzebuję półprofesjonalnego aparatu do robienia zdjęć w pracy, coś polecicie? Mam do wydania 500zł.
-Hurr Durr Za takie grosze to gówno kupisz! Ja to na pierwszy aparat kupiłem KujWDupie 8500 za 5000zł, troche #!$%@?, ale teraz mam nowy model #!$%@? 6000C za 10000zł i to dopiero nazwałbym aparatem, a nie to gówno za 500zł! Jak można profanować tak wspaniały zawód jak fotografia! JAK MOŻNA! TO JEST #!$%@? SZTUKA!

Kupiłem telefon z trochę lepszym aparatem i mi starcza.

Szukałem pompy paliwa do mojego samochodu, bo stara głośno już chodziła.

-Witam, poszukuję zamiennika pompki paliwa do mojego samochodu, bo oryginały są drogie, coś polecicie? Mam do wydania 300zł
-HURR DURR jak można uzywać zamienników? Ja używam tylko oryginałów za 6000zł! Jak możesz profanować tak piękne auto, wstawiając tam jakiś gówniany zamiennik! A co przy sprzedaży oczywiście wspomnisz, że naprawiałeś go gówno zamiennikami, co? Współczuje tobie i przyszłemu właścicielowi tego auta! JAK CIE NIE STAĆ NA ORYGINAŁY TO SPRZEDAJ SAMOCHÓD!

Kupiłem oryginał, po 3 tygodniach odesłałem na gwarancje, bo chodził jak #!$%@? traktor. Minęły 2 miesiące, nadal nie odzyskałem swojej pompki, kupiłem najtańszy zamiennik "na chwile" jest niesłyszalny i trzyma ciśnienie...

A najlepsze ostatnio, szukałem schematu do podłączenia lusterek elektrycznych w moim aucie z innego, nic nie znalazłem, więc zapytałem na pewnym forum o elektronice:

-Witam, chcę zamienić lusterka w moim samochodzie A na lusterka z samochodu B. Nie wiem tylko jak sprawdzić który kabel jest od czego, bo to lusterka fotochromatyczne, i jest inna wtyczka, wiecie jak sprawdzić który kabel jest od czego?
-Zamykam z powodu braku umiejętności używania opcji szukaj i zaniżania poziomu forum.

Nosz #!$%@?.... Co jest z tymi forami tematycznymi...

#takaprawda #elektronika #heheszki #gorzkiezale
  • 22
@Incore00:
Ja jebię ale mnie #!$%@?ą wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem #!$%@? łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz #!$%@? na forum pytanie

Witam, chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.


TO po 10 sekundach masz


Witam, zły dział! Ten temat BYł już poruszany na forum! Jako, że jesteś
@Incore00: Nie wiem czy aktualne, ale jeżeli chodzi o aparat to za ok. 300 zł można kupić Canon 350D z podstawowym obiektywem. Do tego statyw też znajdziesz za 50zł, który dla takich ogniskowych będzie OK. Jak potrzebujesz lepszego oświetlenia, to można też kupić żarówkę 5500k za 25zł (najlepiej dwie) i do tego byle jakie lampy, gdzie można je wkręcić. Przydałoby się jeszcze jakieś tło, ale to są groszowe sprawy.

Co do
@pilot1123: Najwyraźniej prośba o doradzenie PÓŁPROFESJONALNEGO aparatu zasugerowała im, że faktycznie potrzebujesz półprofesjonalnego, a nie takiego za 500zł. Wiadomo, ktoś Cię powinien wyprowadzić z błędu i pokazać, że takiego nie potrzebujesz i w zasadzie wystarczy Ci cokolwiek z trybem manualnym i jakieś oświetlenie/softbox DIY, ale z drugiej strony wszystko w internecie jest, wystarczy poczytać. Jeśli nie masz czasu dowiedzieć się czym różni się model X od modelu Y, to równie dobrze
e


@Incore00: m.in. dlatego upadły fora dyskusyjne w Polsce, Purepc.pl było najwiękzym forum komputerowym a bikeaction największym rowerowym. Dorwała się do władzy "elyta" i zaczęła wszystko zmieniać bez ładu i składu... No i się skończyło.
@Donmaslanoz14: Ja tam jak zaczynałem łowić ryby (15 lat miałem wtedy) to na stronie -- narybki.net w choooooj ludzi mi pomogło. Starsi, młodsi większość. Schematy mi nawet rysowali jak łowić daną metodą, a jak już byłem po wyprawie jakiejś to chyba z pięć wiadomości miałem na skrzynce jak mi poszło. Jak wrzucałem zdjęcie z rybą o wielkości 3 cm, to mnie pocieszali i mówili, że nie wszystkie wyprawy kończą się sumami.
Za 500pln? To faktycznie potrzebowales polprofesjonalnego sprzetu.


@waldo: za 500 pln można kupić nokię 808 pureview z 41megapikselową matrycą wielkości 1/1.2", albo jak się dobrze pogrzebie to galaxy s4: p stare flagowce mają naprawdę porządne aparaty
@Incore00: tam siedza przegrance zyciowe, czerpiace jedyna przyjemnosc z zycia z poczucia ze sa kims wiecej - wypieraja pamiec ze sami kiedys zaczynali i zgrywaja internetowych kozakow (najlepiej jak jest kilku - wtedy juz sa przekonani ze sa zajebisci)
@Incore00: Jak u nas na mirko, gdy ktoś poprosi o pomoc w złożeniu PC-ta pod #pcmasterrace. Często jest festiwal #!$%@?.

- Potrzebuję komputer do dwóch tysięcy do filmów i neta. Chciałbym, aby był cichy i energooszczędny.
- Hehe. Dołóż z 400k i złóż sprzęt z dwóch procesorów i7. Podkręcisz je na 6,66 GHza, ale musisz mieć to chłodzenie ciekłym azotem za 20k. Oczywiście dołączysz do tego 10 Radeonów Fury X,