Wpis z mikrobloga

Mam taki, może głupi, może nie pomysł. #!$%@?ć ze ściany psztyczek do światła, i w jego miejscu zamontować swój własny układ zasilanie + (attiny + nrf24l01) lub esp-01 + przekaźnik + przycisk żeby dalej dało się ręcznie przełączać światło i mieć zdalnie sterowane oświetlenie. Da radę to zrobić? Powinno chyba starczyć na wszystko miejsca w puszce. Myślałem jeszcze nad kwestia zasilania, czy dać jakieś małe trafo, czy może jakiś beztransformatorowy układ zasilania, ale te z kolei są mało wydajne a #esp8266 podobno czasem sporo ciągnie. Co o tym sondzicie?
#elektronika #elektronikadiy #majsterkowanie #elektryka #prad #nie #tyka #tylko #z #dala ##!$%@?
xerxes931 - Mam taki, może głupi, może nie pomysł. #!$%@?ć ze ściany psztyczek do świ...

źródło: comment_CUTy5PG8sCqvad6M0MxubpHTpye0T1wQ.jpg

Pobierz
  • 36
@Grzesiek_astronaut: widziałem na TME takie małe transformatory 2x2x2 cm, z tym że one dawały chyba jakieś max 100mA, z kolei w sklepie na dzielni kupiłem kiedyś takie co miało 4x4x3 cm. A nawet jak nie trafo to #!$%@?ć chociaż wnętrzności ładowarki od fona
@xerxes931: Właśnie nie. Wszystko juz w lampie fabrycznie było wbudowane. Różnica między taka na pilot a nie to z 50zl.

Ale jeśli ktoś ma smykałkę, chęci i talent. Polecam samemu się bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z beztrafowego zasilania jak jest w tych żarówkach ledowych na przykład, czytałem wczoraj o tym jakieś kondensatory diody i elo, tylko czy prądu starczy


@xerxes931: ale pytanie Z CZEGO, a nie CZYM chcesz to zasilać ( ͡° ͜ʖ ͡°)