Wpis z mikrobloga

Produktywne dni: 3/366.
Godzin dodatkowych: 4,0.

Jeśli nie robicie rysunków (nieistotne czy umiecie rysować, czy też nie) robicie wielki błąd! Nie mówię o notatkach w zeszycie (ja uczę się z kartek, które sama robię, bo uczę się przepisując). Sama nie jestem wzrokowcem, ale mimo wszystko zaznaczam określone rzeczy takie jak tytuły, zagadnienia, definiowane słowa czy "kwintesencje definicji" innymi kolorami. Do każdej z tych rzeczy mam przypisany oddzielny kolor. Oprócz tego do wszystkiego co tylko się da robię rysunki. Nie muszą one być ładne czy skomplikowane. Ważne, żeby pomagały wam kojarzyć. Przykład.
Woda wrze w 100*C. Obok rysuję czajnik i wetknięty w niego termometr elektryczny z liczbą 100 na wyświetlaczu.
To są małe rzeczy, zajmują trochę więcej czasu, ale bardzo pomagają przy zapamiętywaniu. I to nie jest istotne, czy jesteś wzrokowcem.


W związku z tym, że duża ilość osób nie chciała dołączyć ze względu na czas, jaki trzeba było spędzić na rozwijaniu siebie, to zmieniamy tag. Aktualnym tagiem będzie połowa czasu, czyli #2godziny.
Nazwa tagu pochodzi od czasu poświęconego na samorozwój. Gdy tylko przekroczysz magiczne 2 godziny/dzień zaliczany jest on do produktywnych.

Nie wiesz o co chodzi? Tutaj masz wszystko wyjaśnione (gwoli ścisłości, książki rozrywkowe się nie liczą).
Notatka o organizowaniu czasu, bo kto czasu nie organizuje-ten trąba.

Mój tag z motywacją do nauki to #produktywnatwinkle
#motywacja #studbaza #licbaza #techbaza #gimbaza #samorozwoj
Pobierz Twinkle - Produktywne dni: 3/366.
Godzin dodatkowych: 4,0.

Jeśli nie robicie rysu...
źródło: comment_Ob1XXodAAfWNMO9wUNkKvzHFcge0XQ8R.jpg
  • 22
@Twinkle: Jeśli dzisiaj będę 4 godziny produktywny i wczoraj byłem 2, to liczy się jako 3 dni produktywne, czy 2 dni produktywne i 2 nadgodziny? Nie robiłem nic w Nowy Rok i zadręcza mnie to, że był nieproduktywny.
@haussbrandt: Jeśli chcesz to możesz sobie policzyć jako 2 produktywne dni i 2 nadgodziny. Jednak jeśli chcesz 3 zaliczone dni to robisz tak:

Godziny dodatkowe: 2,0-2,0=0.

I wpisujesz sobie po prostu 3 dni.