Wpis z mikrobloga

@Tril: To jest bardzo niewielki oc, bez ruszania napięć (na CPU i GPU) więc uważam, że te 10% to całkiem spoko. Wiem, że na tej konfiguracji można o wiele więcej. Póki co sprawdzam małymi kroczkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
SCORE

10092 with NVIDIA GeForce GTX 970(1x) and Intel Core i7-4770K

Graphics Score 12004

Physics Score 10448

Combined Score 4495

@prisk: bez oc, widać gpu 1.5k punktów więcej po oc ;) I ram to jakiś crucial 1600mhz

@prisk: MSI - chyba ma jakieś lekkie OC fabryczne. Aktualnie wykorzystuje 770 + 970 i nie potrzebuje SLI (wzrost wydajności między 700 a 970 dla mnie nie jest jakiś ogromny), ale jak kiedyś zabraknie fps w grach to zainwestuję ;D
@prisk: @sirgorn: Oj mireczki musicie troszkę podkręcić te swoje koniki XD na i5-3570k@4.4 8gb ddr3-1600 na najtańszym gigabyte wf3 oc 11066 http://i.imgur.com/Dy61TkW.jpg to bezpieczne zegary wszystko pójdzie jeszcze wyżej. To jeden z wyników.Jutro postaram się wrzucić wynik z 6600k. @prisk spróbuj dodać Mhz i zejść z pamięci jak masz błędy czy zawieszki + dodać 30-50mV. Małymi kroczkami a pamięć dobiłeś na 500 :) A tutaj jeszcze wynik z poprzedniej gwiazdki
@myfriend: jak mam taką potrzebe to podkręcam cpu do 4.1-4.3 na samym easytune, ale zazwyczaj nie potrzebuję (przydaje się tylko do animacji opartych o fizykę). Co do GPU to nie gram w najnowsze tytuły i tez mi nie potrzeba, a 10h render (~100% obciążenia) na tak podkręconym GPU mógłby być zabójczy, a może zyskałbym te 20min (snu?) więcej ;) Już nawet nie wspominam o budzie, która do najchłodniejszych nie należy ;)
@sirgorn: Jest taka opcja jak speedstep zamiast podkręcać jak Ci potrzeba to działo odwrotnie poszukaj w biosie to funkcja procesora. Daje maks ustawiony kiedy jest obciążony procesor a w idle czy przy małym zapotrzebowaniu obniża np. do 1600 nie pamiętam jak to jest w Twoim procku. Nikt nie mówi o graniu - dlatego masz te testy a nie benchmark z gry.
spróbuj dodać Mhz i zejść z pamięci jak masz błędy czy zawieszki + dodać 30-50mV. Małymi kroczkami a pamięć dobiłeś na 500 :)


@myfriend: dzięki za uwagi, pobawię się jutro tym i dam znać. Czyli generalnie większe napięcie i mniej pamięci, tak?
@prisk: tak jest więcej Core Clock tylko najpierw spróbuj bez zwiększania napięcia i z pamięcią bym zjechał więcej niż 100 . Zwiększenie napięcia może pomóc później jak będą zawieszki itp. ale nie koniecznie. I wiadomo obserwuj temperatury ja nie przekroczyłem 80 jeszcze a maksymalna bezpieczna dla gtx970 to 98 C. Powodzenia
@myfriend: Zrobiłem jak mówiłeś ale czy dam napięcie czy kręcę bez nie ma większej różnicy o ile w ogóle. Nie wiem o co chodzi. Generalnie przy twoich ustawieniach moja karta pokazuje już błędy, artefakty, czerwone plamki. Coś robię źle czy to kwestia kart?
@prisk: Napisz jeszcze od jakich ustawień tak się dzieje. Czy np GPU +200 i pamięć + 390 zadziała. Kwestia kart też może być zależne od sztuki. Ja kupiłem zaraz po wydaniu jej a to raczej nic nowego ,że pierwsze kręcą się lepiej aby zachęcić następnych do kupna. Np według gigabyte do kart G1 stosuje lepsze procki wybierane podczas produkcji ( dodatkowo ramka z jedną więcej rurką do radiatora- to różnica według