Wpis z mikrobloga

UPDATE Mirasy!
Po teście na 3DMarku (fire strike) wynik mam teraz następujący: 10712 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ()
Bez kręcenia karty graficznej było: 9854

Konfiguracja taka: http://www.morele.net/inventory/info/gshsPl/
OC: Procek na 4.0, ramy na 2400, grafika kręcona bez napięcia.

#pcmasterrace #czujedobrzeczlowiek
prisk - UPDATE Mirasy!
Po teście na 3DMarku (fire strike) wynik mam teraz następując...

źródło: comment_sNV70sGEdRncGw4AjcgdK8jpbtReFsR8.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@myfriend: U mnie GPU max +165 a pamięć +500 czy z napięciem czy bez od tego pułapu już pojawiają się dziwne rzeczy. Nie wywala błędu ale widzę plamki co jakiś czas. Powiedziałbym, że nawet gorzej jak dodam napięcia to jest mniej stabilnie. Dodaje max czyli 87.
  • Odpowiedz
@prisk: Niby tak jest. Ale Gpu core przekłada się bardziej na wydajność niż pamięć. I powinno się podkręcać więcej GPU core kosztem pamięci. Pamięć może bardziej pomóc w uniknięciu spadku Fps. Możesz jeszcze spróbować dodać 30mV lub 50 i obserwować np. w GPU-Z czy rzeczywiście zwiększa - może jest jakiś limit a afterburner nie uwzględnia. Na tamtym przykładzie co podałem wyżej PC chodził na pamięci @1600 i nie wiem
  • Odpowiedz
@prisk: no to raczej dobre wyniki jak na gtx970. Kwestia samego gpu. Popróbuj pobaw się firestrike i zobacz co daję lepszą korzyść. Zobacz jak np działa karta z oc +gpu180/mem350 i spróbuj znaleźć jak największy zegar gpu nawet nie podkręcając pamięci. Zejście może poprawić wynik.
  • Odpowiedz