Wpis z mikrobloga

Patrzcie na skład. Piątnica najlepsza, to coś z Lidla i z Biedronki ma więcej cukru, a mniej białka. Poza tym to z Lidla zwykle się psuje na jeszcze parę dni przed terminem, więcej już nigdy nie kupię. Mocarza i Jogo nie znam, ten z Krasnegostawu nie pamiętam składu, raczej ich kefiry preferuję. @infrass @demyan @troodon @gucias

@stiwinga22 to ma tyle cukru, że lepiej czekoladę wpieprzyć, jak masz na słodkości branie.
@Miecio99:
polski serek wiejski jest niejadalny, idiotycznie słony, mokry, psuje się przed terminem przydatności(piątnica i biedronkowe wynalazki). Da się go zjeść z miodem tylko
@catkarol: Jeżeli chodzi o Jogo, to obawiam się, że poza województwem łódzkim może być ciężko znaleźć. Co do wartości odżywczych w 100 g to znalazłem takie dane:
Wartość energetyczna 175,00 kcal
Białko 18,60 g
Węglowodany 2,70 g
Tłuszcz 10,00 g
@Demyan: przecież Krasnystaw jest kwaśny i #!$%@?. I to kilka razy się naciąłem. Omijam z daleka, a jadam prawie codziennie te serki (z biedy lub piątnica - nigdy nie trafiłem na kwaśne gówno )

Najlepsze są takie co chlupią jak się potrzęsie :)
@MichalPerez: Polecam regionalny twarożek z jasienicy rosielnej.

Składniki: twaróg (z mleka), śmietanka (z mleka), sól, szczypiorek 0,2%

Wartość odżywcza produktu w 100 g:
wartość energetyczna 567 kJ / 136 kcal,
tłuszcz 8,0 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 5,6 g,
węglowodany 4,1 g w tym cukry 2,1 g,
białko 10,8 g, sól 0,7 g - zawartość soli wynika
z naturalnie występującego sodu.

IMHO 10/10
Pobierz
źródło: comment_ypSy1k2mXUcT166w2uGlyBsPgJd1EnMf.jpg
  • 0
@MichalPerez:
@gucias: osoby które jadły tylko w jednej części Polski nie mają porównania. ;) wg. Mnie niekwestionowanym liderem jest Jogo którego kupowałem w woj. Łódzkim. Na drugim miejscu jest Koluś, bardziej do smarowania niż jedzenia łyżeczką, który zawsze brałem w Wielkopolsce a na Mazowszu Piątnica chociaż do powyższej 2 nie ma porównania.