Wpis z mikrobloga

Mircy, mam Windows 10, ale coś mi komp nie wyrabia już nawet z youtubem. Myślałem o zainstalowaniu którejś dystrybucji Linuxa, Co polecacie Linuxowemu amatorowi? Dodam, że bardzo podoba mi się wystrój wnętrza w systemie OSX, którego używam dużo cześciej niż Windowsa.
Konfiguracja kompa to intel i7 + 6 GB RAM + nVidia GTS250. Wiekowy sprzęt, kupiłem go w 2008 roku.
#linux #komputery #informatyka (jeżeli spamuję tagiem, to wybaczcie....) #debian #ubuntu
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Solitary_Man: Po ostatnim formacie (miesiąc temu) zrobiłem update z Windows 7 do Windows 10. Niestety działa to jak kompletna bida. Nawet youtube się tnie. Dodam, że instalowałem gołego Windowsa, więc nie mam tam jakichś gówien typu "Toshiba system update" czy "Dell trackball assfuck". Goła winda. A i tak muli, że aż boli.
  • Odpowiedz
@QBA__: Na elementary.io jest instrukcja, może dam radę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zapoznalem: No straszna bida. Na codzień korzystam z OSX, ale kompa z Windowsem mam podpiętego pod telewizor i czasem odpalam na nim youtube albo po prostu filmy. Przedwczoraj już mnie cholera wzięła jak mi zwykły film z youtuba zaczął klatkować. Wszystkie stery mam zaktualizowane, nie mam pojęcia co może być nie tak.
  • Odpowiedz
@zapoznalem:

nie umiem zupełnie into linuxy? tak step-by-step klikanie dalej czy niezbyt?

Średnio inteligentny szympans by to zainstalował - to jest proste distro dla zwykłych śmiertelników
  • Odpowiedz
@zapoznalem: ewentualnie możesz nam napisać jak duży masz dysk- zapewne chcesz go wyczyścić do zera, to napiszemy Ci jak podzielić partycje - tzn. dobrze jest zrobić sobie /home na oddzielnej bo w razie jakbyś chciał zrobić reinstalkę to zostaną Ci wszystkie pliki osobiste i ustawienia np zakładki w przeglądarce.
Możesz też nie pisać i po prostu użyj ustawień automatycznych i też będzie git
  • Odpowiedz