Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki!
Pragnę zaprezentować wam mój skromny projekt jakim jest AliPaczka.pl. Na stronie możecie śledzić swoje przesyłki z #aliexpress oraz innych serwisów typu #banggood #jd #gearbest itp. Na chwilę obecną strona wyszukuje trackingi dla kilkunastu najpopularniejszych Azjatyckich przewoźników, również tych których przesyłki można śledzić tylko w Chinach. Planuję ciągłe rozwijanie strony i wprowadzanie poprawek. Podczas tworzenia strony starałem się wykorzystać doświadczenie w zamawianiu Chin swoje oraz znajomych aby wszystko było jak najbardziej praktyczne i intuicyjne.
Myślę, że ciekawą nowością jest wtyczka do #firefox (oraz w trakcie tworzenia wtyczka do Chrome która się wkrótce pojawi) pozwalająca na bezpośrednie otwieranie trackingu na AliPaczka.pl wprost ze strony #aliexpress (poglądowy screen działania wtyczki dodam w komentarzu). Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam do zadawania ich tutaj lub w prywatnych wiadomościach :)
Wszystkim wam życzę szczęśliwego nowego roku i owocnych zakupów w Chinach! (i oczywiście dużo cebuladeals'ów ( ͜͡ʖ ͡€))
  • 34
@MichalQ20: masz rację, ale tą stronę tworzyłem głównie dla ułatwienia śledzenia wszystkich paczek na jednej stronie, oraz dla nowicjuszy zrozumiałych i w sporej ilości po Polsku statusów przesyłek. Aplikację mobilną mógłbym stworzyć gdybym miał dużo więcej czasu wolnego na pracę nad tym. Może znajdzie się chętny do stworzenia aplikacji, ja ze swojej strony mogę udostępnić API do takiej aplikacji.
@AliPaczka: jak te nazwy z edytować ? Moim zdaniem taki schowek/folder jest zbędny, strona na 17track wygląda przejrzyście i od razu widać ostatni status przesyłki tylko brakuje tam możliwości przypisywania nazwy zawartości do numeru sledzenia....
@eMinimi: edycji jeszcze nie dodałem, dzięki za przypomnienie. Co do przejrzystości to myślę, że to po prostu kwestia przyzwyczajenia bo tutaj jest też wszystko chronologicznie ułożone.