Wpis z mikrobloga

Z okazji wczorajszej kolacji dla znajomych zrobiłam zupę z pieczonej papryki, kotleciki jagnięce z sosem miodowo miętowym, pommes duchesse z sosem bernaise i grillowanymi szparagami i sernik z musem malinowym.

Najbardziej bałam się sosu bernaise, bo z nim różnie bywa, ale niepotrzebnie, bo wyszedł mi wyśmienity. W ogóle razem z pommes duchesse - coś pięknego.

Sos miodowo-miętowy okazał się zbyt mocny dla delikatnej jagnięciny (a tato mówił - polej masłem czosnkowym i nie kombinuj - trzeba było słuchać ojca). Oprócz tego wszystko tip top, goście wyszli zadowoleni i z połową sernika

Następnym razem spróbuję zrobić udziec jagnięcy.

#gotujzgugasem #gzw #gotujzwykopem
gugas - Z okazji wczorajszej kolacji dla znajomych zrobiłam zupę z pieczonej papryki,...

źródło: comment_N7mU1IDsh4Umft0vxSD2DtNt8bNElBXX.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@severian: w domu :] czytam dużo książek kucharskich i cały czas próbuję robić coś nowego. Poza tym mój ojciec świetnie gotuje i od niego przejęłam pasję.
  • Odpowiedz
@gugas: Ja tam daje 7 jajek, zamiast ziemniaczanej budynie śmietankowe/waniliowe, jeszcze 1 szklankę mleka, 1 szklankę oleju i sok z cytryny+startą skórkę :P Ale najważniejszy i tak jest zajebisty ser :D
  • Odpowiedz
@3Xpro: no, dokładnie. Ostatnio dostałąm od teściów maszynkę do mielenia mięsa, więc zrobiłam sernik po raz pierwszy :] Choc mama mi mówiła, że można gdzieś kupić trzykrotnie mielony ser w sklepie, ale jakoś nie ufam takim wynalazkom.
  • Odpowiedz
@gugas: Ja kupuje w sklepie, ale tylko jeden jest naprawdę idealny, żeby ciasto było kremowe. Nazwy nie podam, bo musiałbym opakowanie zobaczyć w sklepie, ale nawet jak jest sam ser, beż żadnych dodatków, konserwantów, itp. to i tak potrafi być inny od tego.
  • Odpowiedz
@gugas: Niby jest wtedy bardziej napowietrzony i przez to smaczniejszy. Musisz mieć pałkę i taką michę z rowkami no i sporo siły i wolnego czasu. W razie co zatrudnij faceta i wjedź mu na ambicję. (:
  • Odpowiedz