Wpis z mikrobloga

Mam #lumia 640. Boże jaka #!$%@?.

Ale po kolei...
#windowsphone się w ogóle nie wiesza, nie zacina i nawet #!$%@? nie mam wymówki, żeby wgrywać jakieś cyanogenomody, bawić się w rootowanie, a nawet jakbym chcial to i tak nie ma po co, bo WP8.1 jest demonem prędkości na 1 GB ramu w porównaniu z androidem. #!$%@?ć Gatesa. Cwaniak. Zrobił dobry telefon i myśli, że taki mądry, a dać mu w ryj i się chowa.

Aplikacje? No #!$%@? nie ma. Jakiś #!$%@? aparat, planetarium, to zacząłem przezornie instalować jak leci, mam 18 różnych programów do tabel meczów, 9 odtwarzaczy muzyki, 3 pakiety biurowe, 5 pogodynek, na #!$%@? mi tyle tego? I normalnie ani jednej aplikacji do Minecrafta, nakarm kupę Poo czy emulatora Playstation 2, przecież to oczywiste z czego będę korzystał.

Już #!$%@? nie powiem, że jak telefon dzwoni to się sam odbiera jak go do ucha przykładam. A w czasie rozmowy mi przy uchu gaśnie ekran! Może ja lubię jak mi świeci?! Odradzam.

No i #!$%@? mogliby napisać w instrukcji, że na ten system nie ma wirusów. Sześć godzin szukałem antywirusa z funkcją strażnika. #!$%@?. Nie ma. Strażnika. Wirusów też. Nic nie ma.

Nie mam ochoty wspominać o tym, że #!$%@? najlepsza przeglądarka tutaj... To Internet explorer. XDDDDDD niby ma obsługę kart i tryb incognito i nawet można przypinać strony na kafelkach i jest git... No ale wstyd przecież XDDD a jak chcę inną i zainstaluję to się mnie nie pyta którą wybieram. MOŻE JA LUBIĘ DYSKRYMINOWAĆ TE DRUGĄ PRZEGLĄDARKĘ I CAŁE ŻYCIE KLIKAĆ "UŻYJ TYLKO RAZ"?

Tutaj nawet klawiatury nie ma alternatywnej, takie niby wszystko super. Specjalnie sobie zmieniam język słownika na mandaryński i odwracam telefon do góry nogami do pisania smsów. Lubię wyzwania, przynamniej w tej kwestii nie jest nudno.

Ostatnio nawet nie zakładam swojego smartwatcha, co dostałem pod choinkę. Nie, że nie paruje, tylko licznik kroków i kalkulator spalonych kroków nie potrzebuje zegarka, wystarcza telefon. Gnoje, matka się wykosztowała, i ciul. Godzinę se mogę ci najwyżej tam sprawdzić, ale i tak nie sprawdzam bo na lockscreenie mam codziennie inną ładną tapetę od Binga. Leży i kurzy się.

Po jakiego grzyba mi telefon, który nie daje mi żadnych zadań do wykonania i problemów do rozwiązania?!
  • 157
Nie mam ochoty wspominać o tym, że #!$%@? najlepsza przeglądarka tutaj... To Internet explorer. XDDDDDD niby ma obsługę kart i tryb incognito i nawet można przypinać strony na kafelkach i jest git... No ale wstyd przecież XDDD a jak chcę inną i zainstaluję to się mnie nie pyta którą wybieram. MOŻE JA LUBIĘ DYSKRYMINOWAĆ TE DRUGĄ PRZEGLĄDARKĘ I CAŁE ŻYCIE KLIKAĆ "UŻYJ TYLKO RAZ"?


@Ganicjusz: Akurat IE ssie ostro - wywala
@OgraniczeniaiLimity: thetering -> korzystam codziennie, łączę z laptopem, lte-> nie odczuwam różnicy między routerem lte, latarka -> jest, niezła trwałość -> zdecydowanie na plus wymienna klapka tylna. Upadł kilka razy, brak śladów. Design ->raczej klasyka, kwestia gustu.

Apki:
jakdojade +
Yanosik +
google maps -, są jakieś zamienniki, ale nie do użytku. Są HERE mapsi Navicośtam. Jest funkcja map offline, bardzo przydało mi się w górach i za granicą!
wykop ->


@OgraniczeniaiLimity: Dodatkowo wbudowany SensorCore. Coś wyśmienitego dla grubasków, którym geny nie pozwalają schudnąć(czyt. mnie). Od czerwca spokojnie zeszło mi 17 kg, dzięki systematycznemu robieniu 10.000 - 13.000 kroków dziennie + aplikacja FatSecret(o niebo lepsza jest jednak na andku) kontrolująca ilość kalorii.

SensorCore jest bardzo dokładny, działał nawet za granicą bez dostępu do neta.

Za taką cenę ten telefon jest genialny.
Po intalacji Win10 jest trochę błędów, ale po każdej aktualizacji zdarzają
@Ganicjusz:

Ej a wykop juz wam wydał oficjalna aplikacje, oh nie xD szkoda.

Używacie czasami steama? Ohh jaka szkoda, że nie możecie ustawić sobie mobilnego tokena, no nic 72 godziny poczekać tez można ( ͡º ͜ʖ͡º)

Snapchat i instagram się już zlitowal, czy jeszcze przyjdzie wam poczekać z 5 lat na oficjalne aplikacje? XD

iOS > android > symbian > długo długo nic > gowno >
@Ganicjusz: Ogólnie spoko, że Lumia jest fajna, ale NIGDY nie zrozumiem ludzi, którzy narzekają na androida i w domyśle mówią, że to wszystko co napisałeś o WP, to na androidzie jest odwrotnie.

Mam teraz S4 od dwóch lat. Nigdy się nie zawiesił, nigdy nie miałem żadnego problemu z jego działaniem. Wszystko jest szybkie i sprawne. Do tego stopnia, że teraz kończy mi się umowa i mogę wymienić, ale nie mam żadnej
@Ganicjusz: A ja po dwóch latach wracam do androida. WP nie spelnia moich oczekiwań
-wznawianie aplikacji non stop
-wywala z aplikacji ciągle
-aplikacje sa niedorobione, powolne
-nie mogę ustawić osobnej glosnosci dla alarmów i dzwonka
-nie ma kilku fajnych aplikacji z których korzystalem(cos od autodesk, Microsoft xD)
-brak możliwości ustawienia na sztywno zasięgu 3g albo lte
- większość stron jest wyswietlana niepoprawnie, nie da sie z nich korzystać
- pomieszanie z
@desygnat: Kolejne:
Edit:
-klient poczty ma problemy z załącznikami, siostra ciągle przesyła mi zdjęcia dzieci, zwykle zdjęcie 1mb pobiera sie bardzo długo
-przewijanie długich stron, tekstów i zdjęć przyprawia o bol kciuka, nie da sie szybko przewinąć tak jak w innych systemach, ze jakby odczytuje prędkość przewiniecia i przewija o tyle o ile chcemy
- schowek od kopiuj wklej jest ulomny.2gb ramy, a kopiując cos z ie czy readit i wklejając