Wpis z mikrobloga

Mirasy pomocy. Muszę kupić tableta. Fundusze: do 1000 zł. Przekątna albo 8" albo 10". Rozdzielka najlepiej minimum 1920x1200. Ilość rdzeni i pamięć RAM, by oglądać filmy, przeglądać internet, odpalić jakieś apki i przede wszystkim #hearthstone i może inne gierki. Potrzebna też w miarę przyzwoita kamera do Skypcia. System operacyjny - chyba wolę Androida, Windows za dużo zasobów zjada moim zdaniem.


No i w miarę przyzwoita bateria, by trzymała przynajmniej 12 godzin użytkowania. Nie musi być LTE, bo mam LTE i router WiFi w telefonie. Tablet wystarczy by łączył się ewentualnie na standardzie 3G i WiFi.

#tablet #tablety #mobile #lenovo #samsung #krugermatz #android #chinskietablety #huawei #pomocy
Pobierz B.....p - Mirasy pomocy. Muszę kupić tableta. Fundusze: do 1000 zł. Przekątna albo 8"...
źródło: comment_TJ3dGFHY2OQ1Bqz25k61wZoGDiJjoCFl.jpg
  • 44
@Bergkamp: mam to samo co Ty. Spedzilem troche czasu. Ogolnie najlepszy w tym wypadku to Nvidia Shield K1. Jednak bateria troche slabsza niz oczekujesz.

edit: bawilem sie dzis ta yoga i nie wiem... muli w chromie.

edit2: bawilem sie tez lenovo miix 3. Wszystko spoko poza tylko tym, ze Chrome wydajnosc denna. w IE bardzo spook.
@Bergkamp: a o jaką Yogę ze Stanów Ci chodzi? Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia co do tego Miix3. Z jednej strony działa płynnie, z drugiej przeglądanie stron na Chrome imo bardzo słabo. Ogólnie jestem wyczulony na płynność działania i jak IE działa super, tak Chrome muli. Przewijanie strony wygląda mega słabo.
@000loki: Korzystając z okazji też zapytam. Zestawiając Yogę i tego nowego Shielda z Nvidii w kwestii wydajności i ogólnej płynności działania co wypada lepiej? No i jak na ich tle wypadają Samsungi w tych zakresach cenowych (powiedzmy okolice 1000 zł)?
@anghelus: Samsungami się za długo nie interesowałem bo w tych cenach słabo z rozdzielczością z tego co kojarzę. Bawiłem się chyba S 8.4 i było bardzo spoko.

Co do płynności to tak. Shield po prostu #!$%@? ;) jest to chyba najpłynniejsze urządzenie jakie miałem z androidem w ręce.

Co do Yogi, sam system widziałem działał bardzo sprawnie (ale też jakoś nie miałem okazji dać mu w kość - macałem go w
@000loki: Też szukam czegoś rozsądnego z FullHD. Wybór jest pomiędzy Shieldem K1, samsungami i tymi chińskimi cudami Teclast i podobnymi z allegro.

Samsungi za drogie. Wziąłbym Shielda, ale nie wiem czy nie będzie za mały. One są w ogóle w marketach do pomacania? Szczerze powiedziawszy lubię sobie pooglądać co jakiś czas nową elektronikę w sklepach, ale tego nigdy na żywo w sklepach nie widziałem.
@anghelus: więc Shielda mi odpakowali w Komputroniku i mogłem się nim na boku pobawić. Z tego co wiem to Komputronik i X-Kom to jedyni partnerzy.

Też martwiłem się o ekran, ale właśnie nie jest on taki mały. Jest panoramiczny więc do filmów będzie super. Jak trzyma się go w ręce pionowo to do przeglądania się nadaje bez problemu. Jestem na 95% przekonany do tego (ew. jeszcze dziś podjadę pobawić się tymi
@000loki: No niezły jest Cube, kolejna opcja do rozważenia jakby innych było mało :) Dzięki za info.

Trzeba w końcu coś kupić, bo na moim LG G3 mimo fajnego wyświetlacza ciężko dłużej czytać a granie na nim jednak trochę muli (HS).

Powodzenia podczas zakupu.

PS: Ostatni duży turniej Hearthstone - Dreamhack - był chyba sponsorowany przez Nvidię i każdy gracz mógł korzystać w turnieju z ich tabletu. Nie kojarzę, aby którykolwiek
@anghelus: nie ma szans, żeby na Shieldzie coś śmigało słabo. On bije wydajnościowo chyba większość obecnych tabletów. Można go podpiąc do TV, podpiąć pada i korzystać z Geforce NOW. Ogólnei świetny sprzęt jak za taką kasę.

Wydajnościowo to chyba tylko Nexus 9, którego nie ma na PL rynku mogł z Shieldem konkurowac. Masz tu testy na pclabie - odstawia w większości testów chyba najlepszą wersję Samsunga S2 ;)

http://pclab.pl/art66970-5.html
@000loki: Rozmiar. Trochę dla mnie za mały do czytania i nieźle potrafi się grzać - chyba że sobie go gdzieś trzymasz na brzuchu czy łóżku. Nie mówię, że jest to strasznie niewygodne, sam często tak czytam jakieś ebooki na sofie, ale myślę, że jednak do wygodnego czytania z tabletu nie ma startu.
@000loki: O książkach. Zdaję sobie sprawę, że do takiego czytania Kindle najlepszy, ale jednak wolę kupić coś bardziej uniwersalnego - ebooki, twitch, przeglądarka, hs, youtube. Gdyby bateria była lepsza w tym shieldzie i ekran cal lub dwa większy to biorę od razu z etui.
@anghelus: https://www.youtube.com/watch?v=gTuY2nYj5Gs tu mozesz sobie porownac jak ten ekran wyglada przy Nexusie 9, ktory ma 8,9. Przez to, ze to jest 16:9 - youtube, twitch bedzie wygladac spoko. Przegladanie stronek tez zapowiada sie ok. Czytac w poziomie wydaje mi się, że będzie wporzo. Ja polecam Ci wziąć tego LG G3 którego masz i przejść się do XKomu albo Komputronika i sobie porównać ;)

ja już powoli zaczynam się frustrować szukaniem tableta
@anghelus: tak na szybko po przejrzeniu recek. Tablety na które warto zwrócić uwagę:

Nvidia Shield K1 - 8 cali, 16:9. Potwór wydajnościowy. Recenzja. 849zł.
Nexus 9 - 9cali, 4:3. Ten sam układ co Nvidia Shield K1. Recenzja. Cena ok. 1300-1400zł.
Samsung Galaxy Tab S 8.4 i 10.5 - 8.4 lub 10.5 cala. Procki mocne, rozdzielczości wysokie. Recenzje. Ceny: 900zł do 1550zł (zależnie od koloru i aktualnej promocji).
Samsung