Wpis z mikrobloga

Mirasy pomocy. Muszę kupić tableta. Fundusze: do 1000 zł. Przekątna albo 8" albo 10". Rozdzielka najlepiej minimum 1920x1200. Ilość rdzeni i pamięć RAM, by oglądać filmy, przeglądać internet, odpalić jakieś apki i przede wszystkim #hearthstone i może inne gierki. Potrzebna też w miarę przyzwoita kamera do Skypcia. System operacyjny - chyba wolę Androida, Windows za dużo zasobów zjada moim zdaniem.


No i w miarę przyzwoita bateria, by trzymała przynajmniej 12 godzin użytkowania. Nie musi być LTE, bo mam LTE i router WiFi w telefonie. Tablet wystarczy by łączył się ewentualnie na standardzie 3G i WiFi.

#tablet #tablety #mobile #lenovo #samsung #krugermatz #android #chinskietablety #huawei #pomocy
Pobierz B.....p - Mirasy pomocy. Muszę kupić tableta. Fundusze: do 1000 zł. Przekątna albo 8"...
źródło: comment_TJ3dGFHY2OQ1Bqz25k61wZoGDiJjoCFl.jpg
  • 44
@Bergkamp: to 2gb ramu troche straszy jak na urzadzenie z Windowsem... ja chyba sobie odpuszcze. Chce cos do browsingu wydajnego itp, nie do pracy biurowej itp. Mam stacjonarke takze nie potrzebuje jako tako lapka. Jesli mialbym kupowac urzadzenie z windowsem, to cos co ma 4gb ramu przynajmniej.
@000loki: Fajne zestawienie. Myślę, że cokolwiek byś tutaj nie wziął będziesz zadowolony. Pozostaje już tylko kwestia preferencji i ceny. Ja 2k za tablet na pewno bym nie dał. Pewnie wybiorę Shielda albo jakiegoś Samsunga Tab S. Pamiętam, że kiedyś była na nie mega promocja (Tab S) - połowa ceny. Ludzie brali ile wlezie i później to sprzedawali na boku.

Może jeszcze są gdzieś na sprzedaż :)
@anghelus: Tab S jest w tej chwili mniejszy za 800-900zl. Jest tez mniejszy Tab S2, za 1300. Ja zaraz chyba pojade do kumpla sprawdzic jak sie przeglada neta na Nexusie 7 i jesli bedzie dla mnei rozmiar wystarczajacy to kupuje shielda ;)
@000loki: @anghelus: Znalazłem takie coś: http://www.tabletowo.pl/2015/10/31/recenzja-tabletu-lenovo-tab-2-a10-70l/ Lenovo Tab 2 A10-70L 10 cali, 1920x200 FHD IPS wyświetlacz, z LTE, 16 gb pamięci, 2 gb ramu, czterordzeniowy MediaTek, trochę słaba bateria może być bo 7000 mAh, nie jest to Yoga z pewnością. Zastanawiam się tylko jak szybki jest procek i dysk, musiałbym benchmarki sprawdzić. Co myślicie? Tani bo 899 zł wersja z LTE, ale trzeba uważać na wady obudowy w niektórych egzemplarzach.
@000loki: Minusy wypisane z recenzji: Minusy:

mimo wszystko przeciętna wydajność i szybkość działania
wysoka jasność minimalna ekranu
brak czujnika światła
brak diody powiadamiającej
nagrzewa się podczas grania
miejscami brak spolszczenia interfejsu
spora waga

Coś z tego?
@Bergkamp: na pewno wydajnosciowo mnie nie zachwycal. Tzn ja ogolnie mam szajbe na punkcie plynnosci dzialania, a widzialem ze podczas zwyklego przegladania stron potrafil przymulic.
@Bergkamp: @anghelus: no nic, pojechałem dziś kolejny raz zawracać facetowi głowę do komputronika - żeby mi dał pobawić się Shieldem.

No i miałem do porównania Galaxy S2 Tab 8 cali (za 1400zł w MM). No i z przykrością stwierdzam, że ekran w Galaxy jest bez porównania lepszy. Po pierwsze ładniejsze kolory etc., a po drugie proporcje 4:3 jednak do internetu są dużo wygodniejsze. Na Shieldzie było odczuwalne to 16:9, że
@000loki: Muszę pomacać w takim razie tego Galaxy Tab S2, z gier potrzebuję jedynie Hearthstone i nic więcej. A zależy mi przede wszystkim też na szybkim i komfortowym przeglądaniu internetu. Wiem, że te Galaxy mają fajną żywą kolorystykę zwłaszcza te AMOLEDy cholera. Też mi się podobają. Muszę pomyśleć.
@Bergkamp: No warto obejrzeć na żywo, bo na filmikach to nie jest oddane wiarygodnie. Serio super ekran, a sam tablet mega lekki. Hearthstone będzie na tym śmigał na pewno ;)