Wpis z mikrobloga

Mirkiiiii taka sytuacja z abonamentem w pomaranczy.

W grudniu 2012 przedluzylem umowe na kolejne 2 lata z abonamentem 89zl. Po roku moj telefon ulegl degradacji i w styczniu 2014 roku postanowilem zmienic abonament na wyzszy w celu kupna telefonu za mniejsza kase(ta wiem, #cebuladeals ), konkretnie na 159zl. Do tego wzialem rabacik 30%, zeby abo bylo przez te dwa lata za 111zl. No i tak sobie zylem, placilem abonament i ostatnio mowie, ze powinien mi sie konczyc abonament, bo wzialem nowy w 01.2014 to powinien byc do 01.2016. Wchodze w apke, patrze, a tam ze abo mam do 12.2016, czyli rok dluzej, wtf? Teraz dostalem smsa, ze w styczniu konczy mi sie abonament z rabatem i od tej pory do konca roku bede placil pelna kwote 159zl.

Innymi slowy, Orange nie zmienil mi umowy na dwa lata w momencie zwiekszenia abonamentu, do 01.2016, tylko zmienil mi plan taryfowy i dodal 12 miesiecy z poprzedniej umowy, za ktore teraz mam placic 159zl. Czyli zamiast miec nowa umowe na 2 lata, mam ja na 3. Qwa nic nigdzie o tym nie bylo mowy, podczas wybierania abinamentu(online) nie bylo, ze abo bedzie do konca 2016 :v

Moge cos z tym zrobic, czy dalem sie wyciulac na gruby hajs :(

#orange #gorzkiezale #oswiadczenie #problemypierwszegoswiata #abonament
  • 34
@reaktiv: U mnie były podobne jaja, skończyła mi się zniżka w trakcie trwania umowy. Całe szczęście, że się odwoływałem, a wszystkie ustalenia nagrały się na infolinii, ale się udało :)
@czerwonyziemniak:
@ripp1337:
@ufo99:

No niestety na aneksie jest napisane, ze przez 24 miesiace bede placil abonament 111zl, czyli od 01.2014 do 01.2016, a po tym terminie zwiekszy sie on do 159zl do konca umowy, czyli 12.2016. :(

Aneks podpisywal moj ojciec, bo on widnieje jako wlasciciel, mnie wtedy w domu nie bylo :/ Przy zawieraniu umowy przez neta nic nie bylo o tym, ze zwiekszajac abonament i podpisujac aneks
@ripp1337: Ojciec dostal tylko polecenie podpisu, on tam tylko sobie jest na papierze, decyzje ja podejmuje. Kwestia taka, ze gdy zawieralem nowa umowe online, to nic nie bylo mowy o tym, ze abonament zamiast na 2 lata, bedzie na 3, bo sobie doliczaja miesiace z poprzedniej umowy. To jest dla mnie zlodziejska praktyka, bo skoro zmienia abonament na wiekszy, to z automatu okres umowy powinien sie zmienic na dwa lata, a
range nie zmienil mi umowy na dwa lata w momencie zwiekszenia abonamentu, do 01.2016, tylko zmienil mi plan taryfowy i dodal 12 miesiecy z poprzedniej umowy, za ktore teraz mam placic 159zl. Czyli zamiast miec nowa umowe na 2 lata, mam ja na 3. Qwa nic nigdzie o tym nie bylo mowy, podczas wybierania abinamentu(online) nie bylo, ze abo bedzie do konca 2016 :v


@reaktiv:

Bylo w regulaminach. Chcacemu nie dzieje
@reaktiv: Jeśli oczekiwałeś, że stosowna informacja będzie wypisana czerwonymi, wielkimi literami, to jesteś naiwny. Na pewno mogłeś się tego dowiedzieć, gdybyś dołożył należytej staranności. Świat jest brutalny i nikt nie zadba o twój interes.
@sylwek2k: No, pewnie tak, to jest ten bol, jak sie bierze cos na logike(no w koncu nowy abonament), a tu jednak tej logiki w regulaminie nie ma :d

Chcialem ino dowiedziec sie, czy da sie cos z tym zrobic, ale widac nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ripp1337: No, tylko sam przyznaj, ze skoro bierzesz nowy abonament, to na chlopski rozum powinno to byc naliczane jak zupelnie inna umowa, a nie laczenie dwoch. Troche robienie ludzi w ciula.

No coz, pomecze sie z tym gownem do konca roku i biore jakas karte ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@reaktiv: W ramach studenckiego dorabiania już dość długo pracuję jako obsługa klientów dla różnych dużych firm. 99% bólu dupy klientów w takich sytuacjach jest nieuzasadnione i wynika z ich niedbalstwa oraz naiwności. Nie przeczę, że firmy nie ułatwiają życia i próbują naciągnąć konsumenta, ale to niczego nie zmienia. Wolny rynek xD
@sylwek2k: Tylko, ze to nie bylo przedluzanie umowy o kolejne dwa lata za te sama kwote(wtedy pakiet rozpoczyna sie wraz z koncem poprzedniej umowy), tylko zmiana na wyzszy abonament z natychmiastowa jego aktywacja, w celu zmniejszenia okresu oczekiwania. No to skoro cos bierzesz jako nowe, to z jakiej racji masz jeszcze stare placic. Wg twojej wypowiedzi, ten rok powinienem placic 89zl, tak jak bylo to w poprzedniej umowie, a nie 159.
Tylko, ze to nie bylo przedluzanie umowy o kolejne dwa lata za te sama kwote(wtedy pakiet rozpoczyna sie wraz z koncem poprzedniej umowy), tylko zmiana na wyzszy abonament z natychmiastowa jego aktywacja, w celu zmniejszenia okresu oczekiwania.


@reaktiv:

I natychmiast dostajesz telefon.

Wg twojej wypowiedzi, ten rok powinienem placic 89zl, tak jak bylo to w poprzedniej umowie, a nie 159.


@reaktiv:

Nie. Wg mojej wypowiedzi, zmieniles sobie abonament (podpisales wszak
@reaktiv: A czemu 89 jak ma juz wyzszy abonament?
Mial umowe na 2 lata za 89 pln. Czyli zobowiazal sie placic pomaranczy przez 2 lata.
Zmienil po 1 roku na wyzszy pakiet za wieksza (159 PLN) kase ale z rabatem (co dalo w sumie 111 PLN). Tylko ze rabat jest wazy od podpisania aneksu przez 2 lata, a zobowiazal sie placic pomaranczy juz w sumie przez 4 lata.
Czyli po skonczeniu
@sylwek2k: Tak, ale podpisalem aneks na 2 lata(abo 159zl), a defakto placic bede przez 3 lata. Z jakiej racji, skoro podcza przedluzania umowy przez internet nie bylo mowy o okresie 3 letnim, a 2. Zobowiazalem sie placic abonament 159zl(pomniejszony o rabat do 111zl) na okres 24 miesiecy, to czemu mam teraz kolejne 12 miesiecy dalej go placic, skoro w momencie wyboru pakietu widnial tam okres 2 lat?
Z jakiej racji,


@reaktiv:

Zgodnie z regulaminem wczesniejszej wymiany fona.

skoro podcza przedluzania umowy przez internet nie bylo mowy o okresie 3 letnim, a 2


@reaktiv:

Bylo, tylko jako ameba nie czytales regulaminu. Twoja stara umowa sie nie skonczyla, a dwuletni kontrakt zostal przedluzony o kolejne 2 lata.

Zobowiazalem sie placic abonament 159zl(pomniejszony o rabat do 111zl) na okres 24 miesiecy, to czemu mam teraz kolejne 12 miesiecy dalej go
@ewridejhardtrajning: No teraz to wiem, ale sadzilem, ze to sie tyczy tylko abonamentow tej samej kwoty, badz mniejszej, a nie jak sie bierze wiekszy.

No trudno, #!$%@?, ze sie w ogole w to wpakowalem, teraz tylko pozostalo mi czekaz az sie ta umowa skonczy i nara.
@reaktiv: podpisałeś zobowiązanie na 24mce po 13 podpisałeś kolejne zobowiązanie na 24 miesiące to chyba oczywiste że pierwsze zobowiązanie nie wygasa nikt cie nie uwolni od zobowiązania które zawarłeś po podpisaniu nowego nawet wyższego, u każdego operatora tak jest, a w plusie podpisałem umowę na 24 miesiące 6 miesięcy przed końcem poprzedniej i nową umowę mam na 30 miesięcy, ale wiem że plus daje możliość zmiany oferty 6 miesięcy przed końcem,
@reaktiv: Sprawa wygląda dokładnie tak jak zostało to już wyjaśnione. Jeżeli przedłużasz umowę po roku to warunki nowego aneksu obowiązują od najbliższego okresu rozliczeniowego a niezależnie od sposobu uzyskania rabatu otrzymujesz go na 24 miesiące (nie na cały okres trwania umowy) i taka informacja jest przy rabacie.
@xsiekierax: Teraz to juz wiem, jak to sie mowi "lajf is brutal and full of zasadzkas" :) Choc uwazam, ze jest to niefajne posuniecie ze strony operatorow, ze po aneksie trzeba wszystkie miesiace placic na nowych warunkach, a nie te 24 na ktore sie zobowiazalem nowa umowa. Jakby po tym okresie pakiet wrocil do warunkow starej umowy to jeszcze bym to zrozumial.

Lipa tez, ze koszt zerwania umowy jest taki sam
@reaktiv: jaka złodziejstwo praktyka? Pierwsza umowę podpisales na 24 m-ce i cena telefonu była rozłożona dla takiego okresu. Jakby każdy tak myślał to bierzesz telefon z górnej półki i po pół roku zmieniasz abo na większy i bierzesz kolejny itd...
Logiczne było ze bierzesz nowy telefon na kolejną 24 miesięczna umowę licząc od dnia zakończenia tej pierwszej.
@Neneszo: Ale co ty poruszasz kwestie telefonu, skoro ja mowie o abonamencie.

Z reszta, nawet gdyby to w 2012 bralem HTC One V przy abonamencie 89zl, wiec po roku go "splacilem", a w 2014 wzialem HTC One przy abonamencie 159zl. Jak dobrze policzysz, to jest to 3800zl z hakiem, a teraz bede placil dodatkowe 12 miesiecy 159zl, co daje 1900zl, takze ogolem od momentu zakupu abonamentu z tym telefonem zaplace 5700zl.
@reaktiv: Firma telekomunikacyjna (niezelżenie czy Orange, Play, Plus czy T-Mobile) stara się zarobić jak najwięcej. To nie jest instytucja charytatywna. Ty natomiast popełniłeś najczęściej powielany błąd:
- uznałeś że telefon w ABO jest tańszy niż na rynku (już lepiej było wziąć na allegro i raty przez payU)
- interpretowałeś warunki według tego jak chciałeś aby one wyglądały, zapewne nawet nie utwierdziłeś się w swoim postrzeganiu oferty i nie zadawałeś dodatkowych pytań
@Guilty: W sumie to zalezalo mi na abonamencie, bo mialem slaby jak na moje potrzeby(ten zreszta tez sie okazal niewystarczajacy). Telefon to byl dodatek, bo posiadalem inny.

Napisalem tamten post bo mialem wielkie wtf, bo bylem przekonany, ze mi sie zaraz umowa skonczy, a tu zonk. W kilku postach wyzej pare osob juz odpowiedzialo, ze to moje niedopatrzenie, takze no, bywa. :d

Mysle, ze temat juz wyczerpany :)
@reaktiv: ja przez większość świąt tłumaczyłem ojcu, że to że kupił (podpisał przez kuriera) umowę na NOWY sim a nie na przedłużenie to wyłącznie jego wina, bo nie czytał tego co podpisuje... Oczywiście dla "starszego" to winny jest Play, a IMO konsultant zawsze może się pomylić, dlatego kluczowe jest to co na koniec dnia jest w Umowie... no ale zamiast winę wziąć na siebie to stary wrzuca na Playa jak to