Wpis z mikrobloga

Mireczki z #warszawa, naczelny suchoklates tego portalu postanawia zawładnąć światem, ale zanim to zrobię to polećcie jakieś siłownie, jakieś północne rejony - im dalej na północ tym w sumie lepiej. Dobrze by było, żebym na początku dostał jakąś pomoc od jakiegoś trenera - dieta, plan treningowy, jak wykonywać ćwiczenia - jestem w tym zielony, a poprzednio do jednej z sieciówek się zraziłem, bo takowej nie dostałem, trenerów żadnych na sali nie było i w sumie to siedziałem tam z miną "co ja tu #!$%@? robie".

s4 i pure odpadają raczej

#silownia #mikrokoksy
  • 16
@jenerau:
A ja bym cię raczej zachęcił do tego, żebyś zaczął myśleć o swojej siłowni, domowej. Za to, co wydasz w ciągu roku na karnety możesz sobie zrobić na własność fajną siłownię. Blisko i swojsko.
Technikę ćwiczeń można znaleźć na necie ( Knife z body-factory, eliott hulse, clarence, alan thrall, candito )
później nagrać fonem i wrzucić np. na mirko, reddita. Ktoś oceni, pomoże.
Tu masz wszystko na tacy podane -
Polecam zdrofit albo go fitness. Na obu są trenerzy ktorzy pokażą podstawy. Na go fitnes jest mniejszy tłok i nowszy sprzęt (dodatkowo mają dobrą szatnie i prysznice). Ale prawda jest taka że do rozpisania treningu pod ciebie i diety to raczej trener personalny. Choć zdarzają sie wyjatki i czasem etatowi trenerzy poswiecaja nowemu dużo czasu.
@grski: dzięki, ale raczej odpada. Mieszkam w bloku i żeby zrobić cokolwiek konkretniejszego to musiałbym przenieść swój pokój do kuchni :D a w pokoju zrobić siłownie. Nie mam zbyt wiele miejsca, a lubię porządek i zbyt wiele żelastwa będzie mi przeszkadzać w codziennej wegetacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i co do techniki, to generalnie nie mam jej w ogóle, a jak myślałem, że coś robię dobrze
@jenerau: Tak jak wyżej musisz poczytać w internecie na temat żywienia, bo to podstawa. Wierz mi, że nawet bez ćwiczeń przy zbilansowanej i dobrze ułożonej diecie widać efekty. Polecam również zaczynać od treningu, gdzie podstawą będą ćwiczenia wielostawne/podstawowe takie jak przysiad, martwy ciąg, wyciskanie na płaskiej, wyciskania żołnierskie, wiosłowania sztangą, pompki na poręczach oraz podciągania. Wyrobisz podstawową siłę, która nawet przyda się w życiu codziennym, przy jakiś robotach wymagających nieco siły
@Qbcia: zacząłem czytać to co zalinkowałeś, po czym mózg zaczął mi parować od nadmiaru informacji xD generalnie chyba wolę, aby ktoś w takich kwestiach jak żywienie czy trening poprowadził mnie za rączkę, jak 6-latka, bo kompletnie się na tym nie znam i prędzej zrobię sobie więcej szkody niż pożytku.

Swoją drogą - masz jakieś zdjęcia z tego co udało Ci się do tej pory zrobić?

@actuary: znalazłem informacje o karcie
@jenerau: w tym stronglifts jest apka na telefon, ktora jest przydatna na siłce i zapisuje twoj progres. Mam na niej swoje osigniecia do tej pory. Przed świętami udało mi się siadać 100kg ze sztangą 5x5, gdzie na ostatniej serii zrobiłem 4 powt. bo 5 nie dałem rady.

Na screenie masz zrzut z apki. Po kolei martwy ciąg, przysiad, wyciskanie na płaskiej, wiosłowanie, wyciskanie żołnierskie. Tak to działa ( ͡° ͜
Pobierz Qbcia - @jenerau: w tym stronglifts jest apka na telefon, ktora jest przydatna na sił...
źródło: comment_5KBjx4edf1XO1YNgQ8OXWI5z8TBj6Znw.jpg
@jenerau: Nikt nie poprowadzi cię za rączkę, a przynajmniej nie za darmo, bo to na prawdę czasochłonne. Dlatego biznes trenerów personalnych ma się tak dobrze. Skup się na podstawach. Wybierz odpowiednią siłkę, najlepiej taką z rackiem do przysiadów. W większości sieciówek pierwszy trening można mieć za darmo, więc możesz spokojnie sprawdzić czy dana siłka ci odpowiada. Osobiście mogę polecić zdrofit. W kwestii treningu wybierz coś prostego i skutecznego - Starting Strength
@Cisnieniowiec: eh, ranisz :P z tego co wyczytałem, to na siłowni gdzie jestem wstępnie zainteresowany jest coś w rodzaju "opieki trenera", w poniedziałek dowiem się szczegółów. Spróbuję tam zagaić o te polecane stronglifts, chociaż generalnie jak mówię - jestem w tym kompletnie zielony i wolę się kogoś zapytać o poradę co będzie dla mnie, przy moich wymiarach odpowiednie.

Jeśli chodzi o dietę - nie mam problemów z jej trzymaniem, co z
@jenerau: Nie debili tylko w polskim necie faktycznie jest mało informacji na temat początków przygody z siłownią. Generalnie jak już opanujesz kwestie odżywania (a to nie jest trudne) to zainwestuj czas i poszukaj informacji o treningu Stronglifts 5x5 albo ICF 5x5. Przeglądnij filmy w necie na temat tego jak wykonywać poszczególne ćwiczenia, jak progresować z ciężarem (i trzymać się tego w miarę sztywno) i znaleźć siłkę. Jak będziesz miał problem z